Páchnoucí kompost



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 105.107 (?) 
7.6.2013 13:32

s tím zasazením bylo míněno k plotu, aby se Špatně napsáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 220.186 (?), 7.6.2013 12:37
Waltře, to pak není zapařená tráva, ale opravdu smrdící hnijící vrstva trávy, trvá to několik dní, než nejhorší zápach přejde. Také mi to jeden čas sousedi dělali, taky jsem si "užívala". Pak to sypali zeminou. Kompost jako takový, správně udělaný, nesmrdí. Teď mám sousedy nové, ti sekali trávu naposledy loni na jaře a do kompostu naházeli celé vykopané keře atd. Takže sice kompost nesmrdí, ale ze zahrádky se člověku obrací žaludek :-(((Lída
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 7.6.2013 12:50

No právě, trvá to "jen" několik dní. A pak je po všem. A to ještě musí vanout právě od sousedů. Tedy, nechci se souseda zastávat, ale ten problém vidím příliš nafouknutý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.29 (?), 7.6.2013 22:19

Je pravda trvá to jen pár dní a potom poseká trávu a celé se to opakuje znova.Ten větrák mne taky napadl a sehnal jsem ten velký co se dával do stodol.Má to pomalu metr na průměr.Tak mu to budu posílat na jeho zahradu.Nafouknuté to neni, protože máme asi 10 metrů od toho kompostu bazén a altán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 8.6.2013 12:36

Souhlasím, smrdí to hodně. Spotřeba to větráku je taky slušná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.9.2013 23:07

Po přečtení celé diskuse radím jediné, posekanou trávu od souseda odebírat a kompostovat ji u sebe tak, aby neprobíhalo anaerobní kvašení. Ten smrad je v podstatě ztráta dusíku, kdy se dusíkaté látky nerozkládají až na nitráty. No a jelikož se soused chce zbavit trávy, nechce mulčovat ani mít kompost na přihnojování, tak nebude dělat nic navíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika