Lilie



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
8.3.2013 22:19

je opravdu super wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 93.114 (?), 30.3.2013 16:50

Dobrý den, nádherné lilie! Také je pěstuji, mám každý rok problém s pletím,

protože se mezi ně těžko dostávám, a spoustu jich ulomím.

Jak to řešíte Vy? Možná by bylo řešení, mezi ně nasázet nějaké

letničky, jak jsem tady právě četla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 3.4.2013 22:05

Nejsem přiznivcem sázení mezi lilie jiné rostliny. Lilie různě končí vegetaci a někdy k vůli nemoci je nutno rostlinu vykopat. Letničky je nutné pak likvidovat a nehledě na to, že můžou na sebe vázat choroby a škůdce. Mně se osvědčily krátké řádky 40 cm od sebe a v řádcich rostliny co 30cm. Cibule vysazují 2 v hnízdě stejné odrůdy nebo bílou a černou barvu cibule pro případ identifikace. Každý týden kypřím půdu a čistím hraběma. Udržet plochu bez plevele je dost pěkná fuška. Vysazují pouze tolik cibulí, kolik stačím řádně obdělat. Upouštím od pěstování všeho co se objev na trhu, ale raději méně odrůd a více jedinců stejné odrůdy. To jsou mé zkušenosti po asi desetiletém pěstování lilií.  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.4.2013 22:18

jenže jak znám naše zahrádkáře tak to nebude stačit, čím víc odrůd, tím lépe.. :D

Myslím ale, že vyseté Tagetesy by využití mít mohly, navíc odpozují kde co

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zedman - (1) - 124.189 (?), 14.4.2013 18:43

Dobry den.Vlastni nekdo cardiocrinum giganteum.a jake ma s ni zkusenosti.Rad bych vedel uplne vsecko.delam lilie asi 10 let ale tato rostlina me  uplne okouzlila.Zdenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 15.4.2013 20:46

Cardiocrinum jsem pěstoval, ale po dvou letech cibule onemocněly a pošly. Dnes jsem koupil semena 10 ks a vysel je. Budu čekat alespoň rok abych zjistil zda vyklíčly. Popsaný postup stratifikace, kde je nutné používat střídavě ledničku je pro mě moc pracný.  Používám běžný výsev do kontejneru, který umístím na klidné místo do zahrady. Rád bych získal cibulí, ale ta cena odrazuje. Snad v příštím roce.    Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 16.4.2013 21:12

Preji dobry vecer.Chtel jsem se zeptat, jak na lilie, ktere jsem zasadil do hnizda po dvou kusech stejne odrudy.Snad krom jednoho pripadu, vsechny uz dva roky rostou a kvetou, ale kolem sebe maji spousty malych cibulek, ci pacibulek a zda se mi, ze ty matecni..hlavni se zacaly zmensovat, ac je hnojim.Hnojim Cereritem nebo NPK.Lilie zasazene pred peti lety se mi rozmnozily snad petinasobne, ale hlavni cibule se ztraci ci zmensuji.Mam je rozsadit a pokud ano, kdy?Popripade cim doporucujete hnojit.Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 16.4.2013 22:26

Popisujete lilie tak, jak to je ve skutečností. Jsou na to učebnice, ale každá zahrada má jinou půdu a jiné vodní podmínky. Já jsem vyzkoušel různé způsoby ponechání v půdě několik let za sebou a také uskladnění cibulí ve sklepě. Ponechání v půdě několik let se mi neosvědčilo, protože nemám kontrolu na zdravotní stav cibulí. Nemůžete ponechat cibulí v půdě přes zimu, když neznáte její zdravotní stav.  Je lépe v záři cibule vykopat, očistit a namořít v přípravku. Po osušení znovu vysadit. V půdě, kde se pěstují lilie, dochází k zamoření prostředí. Na zahrádce nemůžete střídat stanoviště, protože na vedlejším záhoně to může být ještě horší. 

Lilie má celý rok vegetační období a tak přesazovat můžete kdykoliv. O hnojení se zmíním v dalším vláknu.   Zdraví Vladislav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 30.4.2013 22:36

S tím rozsazováním pane Krulikovsky počkejte až po odkvětu. V letošním roce to běží všechno rychle. Co se týče hnojen, tak já hnojím asi 3 krát během roku. Na jaře tj. koncem března Síranem amonným plošně asi 3 dkg na 1 m2. Síra trochu dezinfikuje půdu. Další hnojení koncem dubna, kdy lilie jsou asi 10-30 cm vysoké (jen přezimované) a to postříkem do 1 % žlutým Kristalonem nebo jiným kristalickým hnojivem s malým obsahem N.   Ten postřík opakují,  až všechny rostliny dosáhnou alespoň 20 cm. Při jarní výsadbě dávám nad cibulí Cererit. Závěrečné hnojení v polovině července Síranen draselným 1-5 dkg na 1 m2. Zkoušel jsem rovněž různé mikroprvky jako Si, B, Ti, Ca, ale nemám kontrolní plochu a tak výsledky nemohu přisoudit jednoznačně těmto připravkům. Zdravotní stav je na první pohled výborný a tak uvidíme.  Lilie vydrží snad všechno, Jiné rostliny by jíž dávno padly. Zásadně doporučují postřík na list. Lilie pěstují jako hobby a tak na nějaké ty ztráty nehledím. Budu velice rád, když mé zkušenosti doplníte.    Zdraví Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenuška - (4) - 139.43 (?), 18.9.2013 22:02

Prosím nevíte někdo, jaký druh lilie mi roste na zahrádce. Je nenáročná, asi 1 m vysoká, stále je na stejném stanovišti (již léta), vydrží u nás i mrazy do mínus 20. A za to, že se ji jako začátečník vůbec nevěnuji, se mi odvděčuje nádherným květem se silnou vůní. Ráda bych si pořídila ještě jiné cibule, neboť nevím jak ji mám rozmnožit, koupila jsem si již spousta druhů jiných cibulí, vypadajících podobně i orientálních, ale ani jedna z nich nevoněla a některé mi v zimě i vymrzl. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika