Lilie



   Předchozí příspěvky  |  <  11   
      
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?) 
22.2.2015 21:18

Nákup cibulí lilií je pernamentní proces. Protože se tyto květiny pěstují na zahrádce spolu s česnekem, jahodama a nebo i brambory, je životnost plně schopných cibulí minimální. Proto neustále doplňujeme počty novými odrůdami, protože ty zakoupené v minulém roce už nebývají v prodeji. Nákup dalších nových odrůd lilií je méně nákladné než skutečná chemická ochrana v malém rozsahu.  Pěstují delší dobu lilie a nakonec jsem přistoupil na tento způsob pěstování. Velmi málo pěstitelů se k tomu přizná, že cibule za několik let onemocní a zmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 240.105 (?), 27.2.2015 16:14

Zdravím.

Tak jsem přikoupila ještě další. Lídl opět nabízí několik odrůd, Pixel mix mají i letos. Koupila jsem si plnokvěté Coctail Twins, cena 80 kč za 3 cibule. Dnes jsem nákupy vytáhla z lednice, abych je trochu očistila a nachystala na sázení (musím najít, čím to namořit, abych to zítra mohla koupit a zasadit). Tak musím říct, že cibule z Lídlu jsou v porovnání s ostatními (modrá balení značky Kiepenkerl) podstatně větší, dužnatější, vypadají zdravěji, mají pučící špičky kořenů i vrcholku. Výrobce není označen, je to dělané přímo pro Lídl. Jinak tu mám ještě balení označené jenom Bulbs dig.drop.done, ty byly rovněž v dobrém stavu a velké. Jak to laicky vidím, tak tato no name balení byla o tříd lepší v kvalitě a o třídu lepší - nižší - v ceně než Kiepenkerl, který je všude. Liliím zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.41 (?), 9.8.2016 19:26

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, je ten obchodLUKON GLADS dobrý? Po této diskuzi jsem se tam koukla a hned jsem okouzlená spoustou krásných květů vložila asi 5 druhů lílií do košíku. Než to objednám, chci se zeptat na Vaše zkušenosti. Popř. jestli mi ještě poradíte zda jsem vybrala dobře. Big Brodher, Casa Blanca, Conca'Dor, Pink Brilliant a Purple Prince bych dala na jižní záhon a do květináče After Eight.

Mé dosavadní zkušenosti s lílií jsou takové, že jsem si koupila nějaké cibule ve výprodejích či v Kaufu v květináči a mám je cca 4 roky na tomto záhoně. Kvetou slušně a nijak je nevytahuji. Teď bych ale chtěla něco dominantnějšího a skvostnějšího... Díky za TIP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.203 (?), 16.8.2016 21:36

Ten obchod je vynkající. Vybrala jste 3 druhy lilií, které mají jíné nároky na pěstování. Casa Blanka a After Eigt jsou orientální hybridy a v zahradě moc nejdou. Pink Briliant je vhodný do nádoby, ale je vysoký. Ostatní jsou ty skvostnější, jsou to OT hybridy. Pokud máte přehled co máte v půdě, tak je nechte na místě ne vice než 2 roky. Všechny hybridy, až na vyjímky jsou šlechtěny na květinový obchod a ne do zahrádek. Nějaký ten rok udělají parádu a pak končí. Je třeba ročně asi 30% cibulí obměnovat. Hodně úspěchu         Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.30 (?), 19.8.2016 12:35

Děkuji za info. Teď jsem trochu v rozpacích, jestli mi teda porostou, ale budu se snažit. Snad budou dělat parádu... Škoda, že nevydrží tak dlouho, ale co se dá dělat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.8 (?), 19.8.2016 12:44

Mrkněte i na Lukon Bulbs, lilie sice mívá až v jarním katalogu, ale výběr nepřeberný. Teď v letním katalogu má hlavně denivky a kosatce. Mívá ještě širší výběr, než Lukon Glads. Brala jsem od obou, obojí jsou spolehliví.                                      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.41 (?), 19.8.2016 22:33

Děkuji, no teď abych zase šetřila, protože tam mají taky krásné rostliny. Už delší dobu si brousím zuby na ostrožku, ale jednou jsem se odhodlala, koupila ji v Baumaxu a ta mi do týdne odešla a ze semínek mi taky nevzešla- tak mám z toho teď strach...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.2 (?), 26.9.2016 9:00

Je možné v této době vybrat lilie z květináče (a záhonu) a obrat z nich malé pacibulky k dalšímu množení nebo to mám nechat až na jaro? V květináči jsou druhým rokem, v záhonu déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika