Lilie



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?) 
10.2.2014 18:41

 Zdravím dalšího liliáře. Orienpety (OT) obecně nejsou náročné na pěstování. Mají své specifikum, voní všechny odrůdy. Jsou trochu choulostivější na choroby cibulí. Pokud začínáte, je doré si vzpomenout, které plodiny jste pěstovala na tomto záhoně.  Napřiklad cibulová zelenina zanechává hodně chorob stejně jako jahody nebo brambory. Tímto směrem, ale jít nemůžeme. Každou cibulí lilie před sadbou musíte mořít. OT kvetou každým rokem. Zaměřte se na levnější, ty jsou déle v oběhu. Dražsí jsou v podstatě novinky, které za několik let velice zlevní. Je velice dobré dodržovat spon alespoň 30 cm, aby rychle zmizela ranní rosa. To jen tak velice stručně, nelze zde napsat celý návod. Pište další dotazy.   Zdraví Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 41.2 (?), 12.2.2014 16:30

děkuji za odpověď, já chci sadit OT na místo, kde předtím nic nerostlo, k plotu, kde máme posezení a pijeme odpolední kávu, proto chci, aby tam bylo něco voňavého, odstup 30 cm nebude problém. já znám a používám proti chorobám jen "previcum" nebo tak nějak se to jmenuje, mám to v lahvičce v kapalné formě, nevím jestli to stačí. nebo čím mořit lilie? Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 14.2.2014 20:53

Před jarní výsadbou je dobré cibule lilií mořit přípravky proti plísním stejně, jako byste mořila česnek. Já požívám Rovral Aquaflo, Sulku, Kuprikol 50. Mořit asi půl hodiny a nechat vyschnout. Je dodré, když na cibulí zůstane povlak z přípravku, pak drátovci a jiná zemní společnost se cibulí nedotkne.

Previcur je lepší do půdy u malých sazeníček. Brzy se vyplaví. Velmi voňavé jsou rovněž čínské hybridy (trubkové).  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.107 (?), 16.2.2014 18:43

děkuji za rady, v semenářství bohužel nic na moření lilií neměli, ani sulku ani kuprikol, snad mi to objednají. budu objednávat lilie od Lukon Glads, mám od nich nízké lilie, moc hezky kvetly, nechávám je v květinářích pod smrkem venku a nevymrzly a docela se množí, tak letos zkusím OT. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 19.2.2014 14:52

Lukon glads je rovněž můj korunní prodejce. Tam objednáte všechno až na ty přípravky. To jsou věci, které koupíte v každém supermarjetu. Máte štěstí, že jsou mírné zimy, jinak byste lilie už neměla. Zde kolem cibulí je tenká ochranná vrstva zeminy. Já bych ty květináče v příští roce zakopal ještě do země a obsypal substrátem.     Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 19.2.2014 16:40

máte pravdu, že by bylo lepší lilie zakopat, já jsem původně měla jen oranžové nízké lilie, zřejmě málo náročné, přezimovaly v květináči venku ikdyž u nás byla předloni zima pod dvacet stupňů a zamrzla nám i voda ve vodovodu, ale zřejmě se jednalo o nenáročnou odrůdu. zřejmě všechny tak mrazuvzodorné nejsou, vloni jsem tak nechala v květináči i další lilie, tak uvidím, kolik jich přežilo, ikdyž letos ta zima tak veká nebyla. no pro jistotu je už na zimu zakupu do země. děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 19.2.2014 17:30

já dnes zrovna sázel cibule, zatím vypadají velice mrazuvzdorně, kromě asiatek, LA hybridy, také jsem vysadil nějaký OT, ale tam si myslím, že budou odrůdové rozdíly - už jenom tím, že jsou výsledkem i z orientálních lilií, tak je jasné, že ne každá odrůda bude nezmarem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.103 (?), 28.2.2014 12:45

Dobrý den, koukám právě na cibule lilií v supermarketu, není tam název odrůdy, cibule mi přijdou trochu vyschlé, váhám, zda koupit a zkusit zasadit. Cena 25 kč/2 ks by zas nebyla taková ztráta...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 28.2.2014 20:56

Bez názvu a označení druhu patří tyto cibule do kategorie nestandartu. Ta cena odpovídá realitě. Mohou z těchto cilbulí vyrůst kvalitní rostliny. Nemusí to být katastrofou, je to nový trend v prodeji rostlin, na který se asi zvykneme.      Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 16.4.2014 11:32

Tak přišlo období dešťů a já objevila lilie úplně užrané slimáky :-(ukousaný spodek a rostlina ležela vedle. Jde aspoň nějak zachránit cibule nebo je po liliích definitivně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika