Jaké cibulnaté vydrží v květináčích?



balla - (26) - 163.74 (?)
19.3.2009 16:02

Ano, micurinec tim chtel rici, ze pokud maji v kvetinaci dost mista a nejsou stesnane, tak pak mohou kvets, ale primo v zemi maji daleko vice prostoru na zvetseni cibule a proto i lepe a vice kvetou.Neberou si jedna druhe ziviny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 22.2.2009 9:19, zobrazeno: 13426x

Prosím, kdo také máte rádi květiny s cibulemi a hlízami, napište, které byste pěstovali v nádobách na zahradě. Myslím ty, které nepřezimují v zemi a musí se na podzim vyrývat. Můj sen je mít tolik takových květin, aby pokryly celou sezónu a mohly žít na slunných i stinných místech v zahradě.

Díky a zdravím všechny výkřikem: vono to jaro nakonec zvítězí! H.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 25.2.2009 22:38

V květináčích toho můžete mít "moře moc"...Kany, kaly, gladioly - ty nižší, menší jiřiny (teď jsou i nové Galery jiřiny specielně do květináčů), begonie, kaládie (barevné listy, polostín),montbrécie, eucomis, zmiňované frézie, gloriosa, šťavely, babiana, chlidanthus (ten mi pořád nechce kvést), nocenka, sprekélie (ta má zajímavý tvar květu), nižší lilie, tigridie...   :-))       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 26.2.2009 19:53

Díky za povzbuzení, začínám šetřit kapesné... a kytka pro vás, Lído.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 26.2.2009 20:01
ja mam nejradeji skupinu cibulovin, me zkusenosti jak naledujici... vsechny cibuloviny mi vice kvetly v volne pude nez v kvetinaci, doporucil bych zminenou Sprekelii a Euconus-chocholatici, rostly dobre v pude i kvetinaci, ostatni prece jen delali vetsi radost na zahone...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tropheus - (6) - 198.153 (?), 19.3.2009 1:39

Jsem taky "blázen" do cibulovin a souhlasím s tím, že větší a květuschopnější rostliny se vypěstují přímo na záhoně. Snad ještě můžu k vašemu "seznamu" přidat Křín a Arisaemu. Taky ochotně kvetou i v květináči. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 26.2.2009 21:31

Díky za pěknou fotku - pěkná barva květu!! A není pravda, že kvetou na záhoně víc, jak psal pan"mičurinec", většina těch, co jsem vypsala, jsou určené pro pěstování v květináčích na terasách atp.         Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 26.2.2009 21:37
no nemyslim, ze by v kvetinaci nekvetly, ale prece jen např takove kaly v kvetinaci mi kvetly tak o 70%mene... a Hymenocalis jeste více..., navic hlizy a cibule se zvetsily a namnozily...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
balla - (26) - 163.74 (?), 19.3.2009 16:02

Ano, micurinec tim chtel rici, ze pokud maji v kvetinaci dost mista a nejsou stesnane, tak pak mohou kvets, ale primo v zemi maji daleko vice prostoru na zvetseni cibule a proto i lepe a vice kvetou.Neberou si jedna druhe ziviny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 19.3.2009 16:34
presne tak...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.10 (?), 19.3.2009 21:25

Co se týká kvetení v květináči, je opravdu ovlivněno množstvím dostupných živin, ale to se dá snadno napravit hnojením. Pokud vládnete anglicky, doporučuju skalničkářský web srgc.org.uk a tam se v tzv. Ian Young Bulb Log dozvíte spoustu zajímavých věcí. Jen telegraficky - většina cibulovin v květináči (ne na záhoně) roste líp tehdy, když je v hrnku pěkně natěsnaná; to asi souvisí s lepším využitím vody při přelití a menším rizikem uhnití. Důležitější než velikost květináče je jeho výška, mnohé cibuloviny se cítí lépe, pokud mají nad sebou určitou vrstvu zeminy a dokonce si dokážou "zalézt" do optimální hloubky, pokud je pár let nepřesadíte. Ovšem lepší je každoročně přesazovat je rozhodně lepší. Prakticky všechny cibuloviny se spokojí s hodně propustnou směsí ze dvou dílů štěrku, dvou dílů zahradní zeminy a jednoho dílu listovky nebo rašeliny a špetky rohové moučky. Po odkvětu je nutné doplnit živiny pro kvetení v příštím roce, nejlépe síranem draselným, který se suchý rozhodí na povrch květináče a při následné zálivce se dostane ke kořenům.

Pěstování v květináči hodně rozšiřuje množství kytek, které můžeme pěstovat - já takhle například pěstuju krásné, pozdě na podzim kvetoucí sternbergie, původem ze Středomoří, které by naši běžnou zimu nevydržely.

T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika