Amarylis



host - 183.242 (?)
19.10.2010 13:25

Moje sestra vyčetla někde na netu prý je dobrý postřik na všechny potvory naředěný šampon na psy. Má s ním dobré zkušenosti. Já letos stříkala Omithe, podruhé Mospilan, potřetí (na radu citusáře) pár kapek oleje, jaru, lihu, šupinku hypermanganu a dolít do litru vodou. To by v tom byl čert, abych letos o vánocích zase lítala s postřikovačem po bytě (potom už by asi ten psí šampon na řadu přišel). Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 159.146 (?), 10.8.2010 16:28

Těším se na foto Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 10.8.2010 18:11

Tak tady je ta moje fešanda.Hezký den Micuko.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.146 (?), 12.8.2010 9:47

Jojo jsme na stejné lodi je nádherná R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.218 (?), 2.12.2010 10:58

Mám stejné zkušenosti, amarilysy nezimuji a kvetou mi i v zimě. Zrovna včera mi vykvetl bílý amarylis. A to některé mám staré i přes 10 let. Osobně považuji nucené zimování za zbytečné. Pokud jsou v místnosti, kte je celý rok pokojová teplota není důvod je zazimovat..

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sceptre - (1) - 135.39 (?), 26.9.2015 21:14

Dobrý den,

koupila jsem si malou (mladou) cibulku, asi má letos druhý rok, ještě nikdy nekvetla. Paní, co mi ji prodala ji vypěstovala sama z vlastních.

Nevím si rady se zazimováním, bydlím v paneláku a nemám žádné místo, kde by bylo chladno, snad jen ledničku, jak v takovém případě postupovat?

Další věc je, že jsem od září přestala zalévat a pořád čekám na usychání listů, ale nějak se k tomu nemá, naopak vyrašil nový list. Také se mi nechce kytičku trápit. Mám se vrátit k normálnímu zalévání jako přes léto? Četla jsem, že mladé amarylky se nemají nechávat zimovat...

Děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?), 2.1.2011 20:54

Tak já jsem si koncem listopadu koupila v marketu rašící cibuli amarilysu a takle se mi odměnila pár dnů před vánocemi. Původně měla být podle obrázku tmavě červená ale nevadí, že není taková, protože tuto barvu ještě ve své sbírce nemám. Rozinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 2.1.2011 21:51

Rozinko, je nadherna! Nebylo na ni napsano jak se tato odruda jmenuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 19.10.2010 10:19

Tak se pochlubim co jsem provedla ja.

Mela jsem vsechny pokojove kytky a trvalky na letneni v lodzii a pustily se mi do nich svilusky. Behem jednoho tydne co jsem byla na dovolene se masivne rozmnozily a rozlezly uplne vsude. Strikala jsem Omite + Nissorun, ponekud jsem je zdecimovala ale nepodarilo se mi jich zbavit uplne. Po zkusenosti z lonska kdy se mi dostaly domu s letnenymi kvetinami msice, a po dvouletem marnem boji se smutnicemi a kdyz jsem na kvetinach jeste nasla molice, mi dosla trpelivost a rozhodla se pro radikalni kuru. Nemam uz chut vrazet penize do postriku a hojiv, spoustu prace a casu stravit osetrovanim napadenych rostlina a bez vysledku! Vubec netusim odkud se ty mrchy porad u me berou, bydlim v osmem patre a sousedi kvetiny nemaji. Prileti to vzduchem? V te vysce???

No, rozmichala jsem v kybli postrik na svilusky, pridala mospilan. Vsechny kvetiny z balkonu jsem razantne ostrihala a postupne je v tomto jedovatem koktejlu vymachala. Vcetne korenu, proste celou rostlinu. Presazovala jsem do cerstve propecene zeminy a prolela opet roztokem. Nedelala jsem to rada, ale nemuzu si dovolit si nechat rozmnozit nejake bestie v teplem panelakovem byte, uz bych se jich nezbavila. Kvetiny jsem prozatim umistila v nejchladnejsim pokoji a nezalevam (kvuli smutnicim), ale samozrejme je denne kontroluji. Bud to preziji nebo ne, uz to nebudu zkouset mirnymi metodami.

Nejvetsi problem jsem mela s amarylkami. Nikdy jsem je uplne nezimovala, jak pise jedna pani nade mnou, nikdy se uplne nezatahly a celou zimu mely zelene listy. Srdce mi krvacelo ale ustrihla jsem jim listy u cibule (pri blizsim ohledani byly napadene sviluskami), cibule jsem vyjmula z kvetinacu, oloupala suche a odhnivajici zbytky slupek, vymachala v roztoku a ted se susi v nevytapenem pokoji. Denne je kontroluju a mam v planu je nechat mimo kvetinac aspon mesic a hlidat. Jedine kterym jsem neustrihla listy byly mlade amarylky o prumeru cibule asi 3 cm, ty jsem namocila cele a nechala v kvetinacku, ale asi jsem je tim dost poranila, listy jim zloutnou. Doufam ze to vsechny preziji, cibule jsou zdrave a budu si je hlidat, pokud se mi bude zdat ze chradnou uplne, zasadim je.

Nejsem nijak hrda na takovy chemicky utok, ale nevedela jsem si uz rady. Nechapu kde se u me porad takove potvory berou. Mamka bydli v rodinnem dome, kvitka proste da ven na zahradu a na podzim schova, nikdy nic takoveho nemela. Ja neustale. Myslela bych ze to bude presne naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.182 (?), 19.10.2010 10:48
Dobrý den, já Vám taky řeknu svůj příběh o"nových parazitech". Přinesla jsem si darovanou nekvetoucí orchidejku a když mi ukázala první květenství, byla jsem nadšena barvou květů, protože takovou jsem ve své sbírce ještě neměla. Jenže radost netrvala dlouho. Zjistila jsem totiž na květech a listech puklici. Tu znám jen z oleandrů kde se vyskytují takže razantní krok byl, do popelnice. Puklice je pěkné svinstvo, rozleze se to na všechny kytky. Jak píšete o chemickém postřiku s mospilanem, mám s ním dobrou zkušenost, protože taky bojuji s býlími potvorami na fuksiích, ibišcích a angličácích. Kamarádka je též "makropěstitelka kytek" a tak mi poradila octovou vodu na mšice a jiné. Prej si už taky nevěděla rady a zabralo to. Myslím si, že ve vašem případě se škůdci dostaly do vysokých pater jen jedinou cestou, a to s novou kytkou ze zahradnictví, marketu nebo podarovanou. Mě teď taky čeká zazimování, takže budu všechno prohlížet pod lupou a hned zasáhnu než abych o vánocích zjistila těžkou pohromu mšic na všech trvalkách. Přeji Vám a't nemáte na jaře velké ztráty.Rozinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 19.10.2010 13:25

Moje sestra vyčetla někde na netu prý je dobrý postřik na všechny potvory naředěný šampon na psy. Má s ním dobré zkušenosti. Já letos stříkala Omithe, podruhé Mospilan, potřetí (na radu citusáře) pár kapek oleje, jaru, lihu, šupinku hypermanganu a dolít do litru vodou. To by v tom byl čert, abych letos o vánocích zase lítala s postřikovačem po bytě (potom už by asi ten psí šampon na řadu přišel). Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika