Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak se pochlubim co jsem provedla ja.

Mela jsem vsechny pokojove kytky a trvalky na letneni v lodzii a pustily se mi do nich svilusky. Behem jednoho tydne co jsem byla na dovolene se masivne rozmnozily a rozlezly uplne vsude. Strikala jsem Omite + Nissorun, ponekud jsem je zdecimovala ale nepodarilo se mi jich zbavit uplne. Po zkusenosti z lonska kdy se mi dostaly domu s letnenymi kvetinami msice, a po dvouletem marnem boji se smutnicemi a kdyz jsem na kvetinach jeste nasla molice, mi dosla trpelivost a rozhodla se pro radikalni kuru. Nemam uz chut vrazet penize do postriku a hojiv, spoustu prace a casu stravit osetrovanim napadenych rostlina a bez vysledku! Vubec netusim odkud se ty mrchy porad u me berou, bydlim v osmem patre a sousedi kvetiny nemaji. Prileti to vzduchem? V te vysce???

No, rozmichala jsem v kybli postrik na svilusky, pridala mospilan. Vsechny kvetiny z balkonu jsem razantne ostrihala a postupne je v tomto jedovatem koktejlu vymachala. Vcetne korenu, proste celou rostlinu. Presazovala jsem do cerstve propecene zeminy a prolela opet roztokem. Nedelala jsem to rada, ale nemuzu si dovolit si nechat rozmnozit nejake bestie v teplem panelakovem byte, uz bych se jich nezbavila. Kvetiny jsem prozatim umistila v nejchladnejsim pokoji a nezalevam (kvuli smutnicim), ale samozrejme je denne kontroluji. Bud to preziji nebo ne, uz to nebudu zkouset mirnymi metodami.

Nejvetsi problem jsem mela s amarylkami. Nikdy jsem je uplne nezimovala, jak pise jedna pani nade mnou, nikdy se uplne nezatahly a celou zimu mely zelene listy. Srdce mi krvacelo ale ustrihla jsem jim listy u cibule (pri blizsim ohledani byly napadene sviluskami), cibule jsem vyjmula z kvetinacu, oloupala suche a odhnivajici zbytky slupek, vymachala v roztoku a ted se susi v nevytapenem pokoji. Denne je kontroluju a mam v planu je nechat mimo kvetinac aspon mesic a hlidat. Jedine kterym jsem neustrihla listy byly mlade amarylky o prumeru cibule asi 3 cm, ty jsem namocila cele a nechala v kvetinacku, ale asi jsem je tim dost poranila, listy jim zloutnou. Doufam ze to vsechny preziji, cibule jsou zdrave a budu si je hlidat, pokud se mi bude zdat ze chradnou uplne, zasadim je.

Nejsem nijak hrda na takovy chemicky utok, ale nevedela jsem si uz rady. Nechapu kde se u me porad takove potvory berou. Mamka bydli v rodinnem dome, kvitka proste da ven na zahradu a na podzim schova, nikdy nic takoveho nemela. Ja neustale. Myslela bych ze to bude presne naopak.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika