Už jsme sklidili nepaličák



Stránky: 1,  2   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?) 
1.7.2013 9:39, zobrazeno: 19192x

Jednak byl polehlý, jako cibule a jednak obvodové stružky normálně velké, ale vnitřní obrovské, takže ty obvodové se ztrácejí a z některých středových stroužků už jako kdyby vyrůstal nový pupen.

Navíc povleklé hnědou snad shnilou blankou, která se dá dobře odstranit, doufám, že to není nějaká virová choroba - byly mořené. Na řezu zdravé.

Takže to vidím na přesušení - za stálého dohledu a udělat z něj co nejdřív pastu, než to všechno ztrouchniví.

Paličák už narovnává palice, ale ještě tam může zůstat, doufám.

Co si o tom myslíte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.7.2013 14:16

Já už začal sklízet paličák - květy se napřimují a rostlibnám zbývá 5 listů. Nepaličáky jsou zatím zelené a stojí, tak vyčkávám.
   Poprve jsem vysadil (na jaře) německou česnekocibuli. Nevím, kdy se sklízí. Ale rostliny vypadají jako obyčejný paličák, mají i stejně zatočený květní stvol. Tak asi stejně, až se napřímí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 2.7.2013 0:03

Česnek se sice dělí na paličáky a nepaličáky, ale obě tyto skupiny jsou zastoupeny množstvím odrůd a klonů. Sklizňová zralost jednotlivých odrůd se může lišit v dané lokalitě až o měsíc, dále se liší jednostlivé lokality dle klimatických podmínek. Pěstuji několik odrůd našeho šlechtitele a ještě asi dvě odrůdy místní, krajové, které si množím ještě po babičce.

Z nepaličáku mám Anton, ten již začíná polehávat, má se klidit, když polehne nať, asi již bude. Potom mám Matin, též nepaličák, ten je pěkně zelený a jistě ještě několik týdnů vydrží v zemi. Z paličáků budu mít brzy ke sklizní Bjetin. Ostatní ještě zdaleka ne.   J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.226 (?), 2.7.2013 1:28

Môj paličiak vo vinohrade zatiaľ nepoliehava, je pekne zelený, kvetné stvoly sa začínajú vyrovnávať. Do zberu ostáva odhadom 10 dní. Neskorý širokolistý Staník od Ing.Kozáka však ešte len kvitne, takže dokončujem vylamovanie kvetov. Zber bude o 2-3 týždne neskôr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.213 (?), 7.7.2013 14:43
Tak já jsem včera sklízel též nepaličák, odrůdu přesně nevím (pravděpodobně Vekan), ale rozhodně jedna z těch fialových, listy ještě polehlé nebyly, začaly však žloutnout, po vyrytí byla blánka již popraskaná a byly vidět uvnitř stroužky.
česnek
česnek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.219 (?), 7.7.2013 18:15

Ovlivněn touhle diskuzí jsme mrkli do česneku už taky. Asi bych ho ještě 14 dní nechal v zemi, ale šlupky byly již popraskaný, tak z obav aby se v zemi nezačal rozpadat, šel všechen ven. Je pěknej, zajímavostí je letos délka kořínků.         j.c.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 7.7.2013 20:40

My už Vekan pár dní sušíme... zežloutnul, lehnul a šel ven. Některé cibule také byli popraskané ale jen ty u kterých byla nat úplně seschlá. Velikost jak které, protože jsem do země dávala i ty nejmenší stroužky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.7.2013 23:20

Letošní rok se zdá na česnek dobrý. Oprotim loňskému tuplem. A pak že česnek nemá rád víc zálivky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.226 (?), 8.7.2013 8:28
Koukám, že ČR je opravdu malou zemí, protože když se nedaří mě, nedaří se ani ostatním a naopak. Minulý rok mi naopak česnek skoro všechen shnil, což jsem vůbec nepochopil. Tento rok mě překvapilo, že ačkoliv je všechno ostatní tak o měsíc opožděné (venkovní rajčata třeba) nebo zničené počasím (třešně), tak česnek se dodělal nejdřív, co já pamatuji. Dokonce jsem měl původně strach, že zmrzne (sázen na podzim), když v dubnu vystrkoval špičky a pak byly mrazy, ale rozdýchal to velmi dobře. Nechápu to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.4 (?), 8.7.2013 21:13

Máme také dost pěkný, letos jsme sázeli poprvé. Dnes jsme ho vyndali ze země. Sázeli jsme na podzim stroužky a některý udělal pěkné paličky třeba se čtyřmi strožky a některý pouze jeden velký kulatý stroužek. Jak to? P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika