Nemoc paprik



Groh - (17)
24.10.2006 22:26
Roztoč na paprikách 
Polyphagotarsonemus latus
škůdce rostlin ve sklenících

Roztoč velký O,2 mm škodí na paprikách kde se současně pěstují okrasné rostliny. Roztoči přelézají z rostliny na rostliny, přenášejí je molice i pěstitel. Při silném napadení zasychají již poupata a květy. Aplikace akaricidy (Omite) preventivně, opakovat po několika dnech. Účinný může být i opakovaný postřik listovým hnojivem Hycol Z, který svými lepkavými vlastnostmi zabrání pohybu roztočů a jejich uhynutí. Napadené rostliny raději zlikvidovat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
AAMATA - (1), 15.6.2005 19:27, zobrazeno: 103826x
Prosím vás poraďte.Na paprikách nám začaly odumírat vegetační vrcholy,plody přestaly růst a jejich povrch jakoby zkožovatěl.Zatím se mi nepodařilo zjistit co to je .Nikdo neví.Máte-li stímto někdo nějaké zkušenosti ještě jednou prosím poraďte.S přátelským pozdravem Milena Šeredová
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.64 (?), 24.9.2006 19:21
Dobry den, ve vyhledávači googel nastavit choroby paprik. Jsou to stránky e-knihovnička.cz. podle nich je to nějaký druh rostoče.Hezký den Stanislav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Groh - (17), 24.10.2006 22:26
Roztoč na paprikách 
Polyphagotarsonemus latus
škůdce rostlin ve sklenících

Roztoč velký O,2 mm škodí na paprikách kde se současně pěstují okrasné rostliny. Roztoči přelézají z rostliny na rostliny, přenášejí je molice i pěstitel. Při silném napadení zasychají již poupata a květy. Aplikace akaricidy (Omite) preventivně, opakovat po několika dnech. Účinný může být i opakovaný postřik listovým hnojivem Hycol Z, který svými lepkavými vlastnostmi zabrání pohybu roztočů a jejich uhynutí. Napadené rostliny raději zlikvidovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.69 (?), 8.6.2007 18:44
Tento problém se mi vyskytl když jsem provedl postřik Kristalonem na plod a květ! Do té doby byli sazenice paprik v normálním stavu. Je zvláštní, že tohle uvadání terminálu a květů se nevyskytlo u všech sazenic. Sazenice mám ve skleníku, a pokud se nevzpamatují budu je muset nahradit novými. Jinak bych taky přivítal radu čím tento problém vznikl a jak ho vyřešit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.137 (?), 18.6.2007 21:55
Dobrý den, zaujal mě Váš příspěvek ohledně hnojení Kristalonem - plod a květ. Po tomto hnojivu papriky sice rostou ale na plodech se oběvují světle hnědé rostoucí skvrny. Později plesniví.
Zkusil jsem i hnojení vápnem. Bez účinku. Skleník mám rozdělený na půl s rodiči. Ti Kristalon nepoužívají. Hnojí hnojivem určeným na rajčata a papriky. Jejich papriky jsou zdravé! Opravdu ale nevím, zda je problém v Kristalonu, pokusně sním končím. Aspoň na čas.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.36 (?), 30.6.2007 19:54
Hnědé skvrny jsou způsobeny nadměrným množstvím draslíku v půdě, který brzdí příjem vápníku. Co s tím? Pravidelně zalévat, zajistit přísun vápníku do půdy, plod se skvrnou okamžitě odstranit a na příští rok vyměnit půdu (ve skleníku)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.148 (?), 14.8.2007 22:36
Dobrý den, ano, jedná se o problém s nedostatkem vápníku v přístupné formě... Já bych postupoval takto. Aplikoval bych vápno na půdu a zároveň použil listovou listovou výživu hnojivem, kde je vápník v přístupné (chelátové) formě. Kvalitní jsou Wuxaly a Campoforty. Šmída Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.137 (?), 29.8.2007 20:41
     Příspěvek jsem psal 18.6.2007 - Kristalon jsem zrušil, hnojím granul. Agorminem s rohovinou. zvýšil jsem i zálivku - (draslík).
     Na pravidelnost zálivky, zda denně  a méně nebo občas a více bych uvítal nějaké zkušeností.
     Papriky nabraly na síle, jsou krásné plody . hnědé fleky pouze ojediněle - prostě rozdíl. Příští rok měním půdu, ale zůstávám u Agorminu s rohovinou. Díky za odpovědi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dak29 - (8) - 70.207 (?), 24.3.2008 17:34

Vápno na nebo do půdy Vám nepomůže.. alespoň ne pro toto vegetační období.. nutno hnojit na list... doporučil bych wuxal calcium

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 169.32 (?), 4.6.2008 22:12

Dobrý den

potřeboval bych poradit pěstuji papriky už řadu let a letos poprvé se nám v hojném počtu objevilo kroucení listů už u sazenic.

Mohl by mi někdo poradit? Za radu budu opravdu vděčný.

děkuji p.Ron

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika