Nemoc paprik



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 171.121 (?) 
8.6.2008 20:48

Pěstuju papriky už několik let, ale letos poprvé mi také se vrcholy paprik začaly kroutit a zakrňovat.  Něktré kvetou, ale většina uplně vyslepla.  Dělá to i dalším zahrádkářům. Stříkali jsme to proti žravým a savým, ale nic se neděje. Taky potřebuju poradit.  J.Heda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 10.6.2008 22:26

Vypadá to takhle nějak jako to mám já (viz fota)? Navíc se mi k tomu objevují černé skvrnky, papriky (rostliny) vůbec nerostou, jak jsem je tam před 2-3 týdny zasadil, tak tam jsou.

Prodím, poraďte někdo co s tím, vypiplal jsem si 20 sazeniček a jestli půjdou všechny pod drn ......

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.6.2008 23:52

To je k nasr... štvání, když se s tím člověk piplá a pak to neroste. Já Vám Jardo ale neporadím, vůbec nechápu, čím by to mohlo být?  Tak snad se najde někdo, kdo poradí. Docela by mne to také zajímalo, protože chybami se člověk učí a to stále - celý život...      Ale jsem zvědavá - jak se daří synovi a jak se vůbec jmenuje?   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 11.6.2008 10:48

K nasr.. štvání to je, ale beru to tak jako vy... chybami se člověk učí. Letos jsme toho zasadili a zasázeli takový druhový kvantum, že to tu je jak v zelinářství. Samozřejmě že ve skrytu duše věříme, že nám vše vyroste, všichni puknou závistí a my pro zeleninu celej rok do obchodu nepůjdeme Jenže skutečnost bude asi jiná. Ale čemu se dařit nebude, to nám bude motivem k zamyšlení, jak to přiští rok zařídit, aby se dařilo. Člověka to nutí, aby zkoušel nové a nové věci a stále se učil. A to určitě i za bohatého využití rad ze zdejšího fóra, za což všem zúčastněným patří dík.

A propós: Edíkovi se daří skvěle, a když nevřeští tak i rodičům Včera mu bylo 6 týdnů a stále by sosal, takže váží 4,30kg (od porodu +1,3kg). Děkujeme za optání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.167 (?), 20.6.2008 16:35

dobrý den. přesně tak jak je na obrázku mi to dělají papriky také. spodní listy jsou krásné a vrcholky mi začaly kadeřavět, kroutit a zakrňovat.někdo mi poradil postříkat mulsifanem proti škůdcům, ale žádné tam nejsou.teď se mi dokonce začínají rulovat do trubičky a lístky jsou do stříbrna.už jsem vyzkoušela i výživu na list a nic. Božena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.26 (?), 6.7.2008 10:16

No, já to vzal 2x přípravkem Biool (na mšice, svilušky...) a 2x Bioton (na plísně) postupně v průběhu asi 2 týdnů. Nyní je stav takový, že původně svinuté a flekaté lístky zůstaly svinuté a flekaté, ale již se objevili lístky nové, ty rostou jsou už OK. Celé rostlinky už vypadají mnohem líp, jsou sytě zelené, rostou a některé z nich už i bohatě kvetou. Přesto ta velikost není taková, jakou bych si představoval, tím "napadením" se to řádně opozdilo. Uvidíme, jak dál, poreferuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 6.7.2008 10:22
Předchozí příspěvek - nebyl jsem přihlášen, tedy: Jarda H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 6.7.2008 12:28

Jardo, byl jste poznán podle čísla. Letos je nějaký špatný rok - daří se mimořádně všem houbovým chorobám a různým něřádům škůdcům.  Mě papriky také začaly chřadnout.  Postříkala jsem je Previcurem a pomohlo to. Odstranila jsem všechny špatné listy a už se vzpamatovávají. Jen asi budu ve spoždění s úrodou.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.34 (?), 27.5.2011 0:45

Máme krásné papriky, ale něco se nám na nich objevilo. Zdá se, že to není živočich, ale spíše choroba. Poradíte mi někdo co s tím? Naskenovala jsem list, doufám, že to bude dost detailní..Díky za každou radu. Anna.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.228 (?), 10.5.2013 15:31

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat k výše uvedenému dotazu s připojenou fotografií od paní Anny. Nenašla jsem nikde odpověď či žádnou reakci na její dotaz. A vypadá to, že mám zřejmě stejný problém jako ona. Na spodní straně listů paprik se mi u některých rostlinek objevují ty samé hrbolky. Jako škůdce to ale opravdu nevypadá. Je to spojené s listem. Papriky zkouším letos pěstovat poprvé, takže o žádných jejich nemocech či škůdcích nemám ani ponětí. Vysadila jsem si ze semínek tři druhy - červené kápie - u těchto se to zatím neobjevilo a pak beranní rohy, ostré i sladké - a u obou rohů, ale zatím pouze u některých sazeniček, už se tyto výrůstky na listech objevili. Nevíte náhodou někdo, o co se jedná a jak se toho zbavit? Děkuji za odpověď - Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika