Co to může požírat?



mila m. - (4) - 98.20 (?)
9.6.2011 16:43

řekla bych, že to jsou slimáci. Mě loni takhle ožírali listy na Durmanu. A do skleníku se slimáci také mohou dostat. Loni tam ožírali salát, a to bylo také časně zjara. Žádného slimáka jsme nenašli, ale když jsme dali nástrahu-kelímek s pivem, nachytali se.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 157.131 (?), 15.5.2011 20:01, zobrazeno: 4652x

Zdravím,

poradíte mi prosím s dírkami v listech carexů a i ostatních okolních trvalek v zahrádce.?

carex
carex
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 63.116 (?), 15.5.2011 20:08

Asi bych z toho obvinil slimáky.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.131 (?), 15.5.2011 21:24

Díky za tip.Ale slimák to určitě není.Je to něco menšího, ožírá to i namnožené carexy v květináčích, kam se slimáci nemůžou dostat-ve skleníku.Snad nějaké housenky nebo něco podobného.Slimák by se zakusoval od krajů-tohle je vyžírané od středů listů-mezi pletivem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 63.116 (?), 15.5.2011 21:32

S tvrzením, že slimáci ožírají listy (vždy) od kraje bych si dovolil nesouhlasit.

Nemusí to být ani velcí slimáci, ale ti malí (anebo ještě nevyrostlí). 

Jste si jist (-a), že se slimáci opravdu nemohou dostat do skleníku anebo tam už být déle?

I kdyby to byl jiný žravý škůdce, třeba zmíněné housenky, ochrana by mohla být podobná: postřik přípravkem na žravé škůdce.

V případě podezření na slimáky, pak nastražení granulí. 

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.131 (?), 16.5.2011 18:12

Díky.Granule jsem nasypal, hlavně kvůli bohyškám.Tak uvidím...

Jinak asi půjdu koupit nějaký přípravek na postřik proti žravým škůdcům.

Do skleníku by se dostali slimáci snad jedině s substrátem při přesazování a jen mladí, Velké jsem tam neviděl.

Je mi jen divné, že dírky se začaly objevovat hned na prvních malých lístkách, snad někdy počátkem dubna-nevím jestli je to na slimáky brzo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mila m. - (4) - 98.20 (?), 9.6.2011 16:43

řekla bych, že to jsou slimáci. Mě loni takhle ožírali listy na Durmanu. A do skleníku se slimáci také mohou dostat. Loni tam ožírali salát, a to bylo také časně zjara. Žádného slimáka jsme nenašli, ale když jsme dali nástrahu-kelímek s pivem, nachytali se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika