Bazalka - zkroucene a derave list



Stránky: 1,  2   
Phoe - (3) - 181.72 (?) 
24.8.2016 7:50, zobrazeno: 18823x
Ahoj, potrebuji poradit s bazalkou. Nenasla jsem zadne skodce, ale bazalka ma uplne demoformovane a ozrane listy, nektere jsou derave... Vubec nechapu, jak se to stalo, co to zere... :( Nevi nekdo co to je? Diky
Bazalka 1
Bazalka 1
Bazalka 2
Bazalka 2
Bazalka 3
Bazalka 3
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 24.8.2016 8:18

Běžná letní žravá žoužel. A nejspíš ještě slimejši. Bazalka jim šmakuje. Něčím to obsypte. Listů pro vás zůstává dost, nepodléhejte panice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Phoe - (3) - 181.72 (?), 24.8.2016 8:26
Diky :)), ale slimaci to asi nebudou, bydlim v 10. patre. A cim obsypat? Vubec nemam zkusenosti, pestuji prvne :). Dekuji :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 24.8.2016 8:31

Žravá žoužel - a to je co? Mám podobné problémy, ale úplně na všem, od zeleniny, přes kytky až po stromy, ale nikdy jsem nic nepřistihl, ve dne ani v noci, na listech ani v úkrytech (viz. tento můj příspěvek). Takže se člověk má smířit s tím, že se jedná o "běžnou jarní/letní/podzimní žravou žoužel" a neřešit to? Problém je, že většinou se jedná o mladé výhonky/listy, což pak rostlinám v dalším vývoji příliš neprospívá. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 24.8.2016 19:57

Kšvoři, housenice všeho možnýho, mravenci, slimáci, kosi, vrabci atakdále atakpodobně. Mně například právě okousal srnec /zajíc anglickou růži těsně před nasazením druhých poupat. Obral ji kolem dokola, nezůstal jediný výhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.73 (?), 24.8.2016 21:57

Mně to spíše připadá jako fyziologické poškození: např. nevyrovnaná výživa (nedostatek či přebytek nějakého prvku), nevyrovnaná zálivka (moc/málo) anebo "něco v zemi" - možná rezidua nějakého herbicidu? (Kdysi se tu řešilo poškození rajčat z kompostu či substrátu...)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 24.8.2016 22:17

Já nevím, jak by působila nevyrovnaná výživa na bazalku. A prvky taky při výsadbě nezkoumám. V korytě na zemi je ožraná, (či fyziologicky ujetá),  v truhlíku na západním okně na úpalu čistá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Phoe - (3) - 181.72 (?), 25.8.2016 20:56
Mam tu bazalku v truhliku a hlinu jsem kupovala nejakou specialni na bylinky, a celkove mi prijde, ze se ji dari, ma silny stonky... Ale jen ty listy ma takove... Mam jeste dalsi byliny v te same hlinena ty zatim problem nemaji... Nevim co by ji mohlo chybet. Malo/moc zalita?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 25.8.2016 22:25

Já bych asi pokýval, pokroutil hlavou (svojí), prohlídl listy jestli tam nejsou nějaké husenice. Máte asi odrůdu Lettuce Leaf, listí tam je na bruschettu dost. Zalévat spíš méně. A zužitkovat lupení a dál to neřešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.160 (?), 25.8.2016 22:27

No, těžko na dálku hodnotit (těžko i na blízko :-).

Ještě mne napadly svilušky nebo třásněnky. Ty jsou taky mnrňavé a nenápadné, že si jich šlověk nevšimne.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika