Harbritte snad nikdy nezklame



Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?)
19.8.2015 11:56

Pane Petře, stejně jako Vy jsem nadšeným pěstitelem Harbritte. Oproti Redhavenu má vždy větší a chutnější plody i v mých 380 mnm na českobudějovicku. Přesně jak píšete - výborné jsou i před změknutím, mňam.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 248.100 (?), 26.6.2014 15:32

Dovolte abych se připojila pěstuji mnoho let ovocné stromy hlavně jabloně a broskve, ale když napíši, že čtyři staré broskve REDHAVEN mi plodí nejlépe a krásné velké broskve bez speciálního hnojení jen s probírkou, dvě jsou staré už čtyřicet let a málokdo mi to uvěří jedna z nich je taková přírodní rarita na kterou se lidé chodí dívat plodí jen na kůře kmen není a opět je obalená, sázel ji ještě můj děda nevím zda by se našla takováto druhá, nechávám ji dokud plodí má ohromné a výborné broskve.Hana F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 26.6.2014 22:16

Ano, uznávám, že Redhaven je ve své nejvyšší možné kvalitě chutnější než Harbritte, zvlášť, když Harbritte ve vyšších polohách zřejmě nedosahuje ani takové chuti jako zde. Redhaveny však mohou být i dosti průměrné a pak je zde předčí právě Harbritte. Pokud by však, třeba jako Vám, dosahovaly Redhaveny každoročně to nejlepší, co umí, pak to jistě není překonaná odrůda, jak se někde píše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 2.8.2014 20:38

Škoda, že s kvalitou plodů Harbritte není spokojenost ve vyšších polohách. Já musím opět konstatovat, že ze zdejších mnou pěstovaných odrůd je znovu nejchutnější. Výrazná broskvová chuť podtržená i dostatečnou sladkostí, tedy žádná "jalovina". Bohužel silná kadeřavost zhatila plány na dobrou úrodu, zůstalo jen pár plodů.

Harbritte
Harbritte
Harbritte
Harbritte
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 9.8.2015 12:12

U Harbritte se mnou leckdo nebude souhlasit, ale zde je jeho chuť o stupeň lepší, než u RH, tedy přesně jak se uvádí a to - velmi dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 9.8.2015 13:28

Habrite má letos nádherně vybarvené plody cca týden do sklizně.           Díky slabé probírce sklidím ale plody jen menší velikosti.  sad.           Potěšující je, že hmyzáci moje broskve zatím ignorují.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 9.8.2015 20:07

S chválou Harbritte určitě nesouhlasí pan Vysloužil a všichni, kdo pěstují tuto odrůdu ve vyšších polohách. Pravda je, že se ukázala překvapivě vyšší citlivost ke kadeřavosti, ale jinak jsou každým rokem chvalitebně sladké a kořenité broskve, s čímž by právě výše jmenovaní nesouhlasili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 236.1 (?), 9.8.2015 21:11

Nevím. Mě tedy zklamala.  Po 7 letech zatím nepřinesla Harbrite ani jeden plod. Ostatní stromky vedle ní plodí vesele od 2. roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 19.8.2015 11:56

Pane Petře, stejně jako Vy jsem nadšeným pěstitelem Harbritte. Oproti Redhavenu má vždy větší a chutnější plody i v mých 380 mnm na českobudějovicku. Přesně jak píšete - výborné jsou i před změknutím, mňam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 20.182 (?), 19.8.2015 12:34

Tak to jsem rád, že to není jen moje fantazírování, ale i jinými potvrzená skutečnost. Zdravím k Českým Budějovicím, paní Marie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 29.7.2016 16:05

S tímto názvem vlákna naprosto nemůže souhlasit například pan Miloš Vysloužil. Podle mého názoru je to tím, že Harbrite má větší nároky na teplo, než se uvádí. Potvrzuje to i tento rok, když oproti jiným broskvoňovým odrůdám nehodlá dozrávat dříve. V Zahrádkáři se uvádělo, že je to odrůda se stejnými pěstitelskými vlastnostmi jako RH a v některých vlastnostech RH i překonává. Ano, překonává RH v nárocích na teplo. Podle mě má i vyšší citlivost na kadeřavost broskvoní, což se dá ovšem eliminovat fungicidem Thiramsmiley V teplých oblastech mívá vyrovnanější chuťové vlastnosti plodů. Plody jsou sladší i aromatičtější, celkově výraznější. Co se týče vitality a dlouhověkosti, tak například Flamingo nepřekonává. Letošní jarní mráz ale přestál na výbornou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika