Broskvoně - kadeřavost - rok 2010



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?)
9.5.2010 8:16

Pouze mechanicky , nikoli chemicky.
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.5.2010 7:46

to mycelium teto houby uz nejde zcela zlikvidovat behem vegetace? ty nekrozy tam zustanou to mi je jasne, ale co to mycelium?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 9.5.2010 8:16

Pouze mechanicky , nikoli chemicky.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.114 (?), 9.5.2010 20:43

Tiež som nič nezanedbal, striekal som 2 kuprikolom vtedy ked treba. Broskyňa Flamingo mala kvetov 1 x vela aj včely boli, nemrzlo. Kučeravosť všetko zničila. Uvažujem, broskyňu pestovať nebudem, nemá to zmysel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.102 (?), 14.5.2010 12:57

Stříkal jsem 2 x na podzim, 3 x na jaře, Kuprikol, Sulikol, jako jiné roky a nyní je všechno kudrnaté. Broskve i nekterinka. Kdybych to měl trhat, asi by tam zůstaly jen holé větve. Petr z Frýdku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 119.67 (?), 14.5.2010 13:23

Já jsem postřik provedla a kadeřavost naštěstí nemám .

Před dvěma roky však, tehdy bez postřiku - jsem broskev měla kudrnatou snad na každém lístečku. Tehdy mi soused, docela zkušený zahrádkář řekl, že mám všechy ty listy otrhat hned, že stejně opadají a broskvi tak pomohu, aby se tolik nevysilovala zbytečně dlouho. Tenkrát jsem ho neposlechla, úroda stejně totiž tenkrát nestála za nic.

Zajímalo by mě, když už se někomu stane, že jsou kudrnaté snad všechny lístky, zda se mají, nebo nemají všechny otrhat, tedy jestli ta rada mého souseda byla tehdy správná, nebo ne? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.115 (?), 14.5.2010 13:32

Před dvěma lety jsem měl silnou kadeřavost na broskvoni San Haven. Využil jsem situace a celý strom jsem silně ořezal a tím zmladil. Je lépe pěstovat menší koruny z důvodu snadnějšího postřiku a udržení stromku v kondici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.125 (?), 14.5.2010 13:33

Tady v Olomouci je to podobné. Nestříkal jsem sice tolikrát, ale stříkal a napadení broskve a nektarinky je tak silné, že snad není lístek, kde by nebyla kadeřavost. Je mi to líto protože nektarinka letos poprvé měla větší násadu květů a těšil jsem se, že bude nějaká úroda. Minulý rok jsem stříkal stejně a nektarinka neměla žádnou kadeřavost a Redhaven měla pár lístků chycených a ty se daly lehce odstranit a nemelo to vliv na olistění stromku. Letos bych ale musel stromům udělat v květnu listopad a jsem si jistý, že by to neocenily jako já Vánoce v červnu.

Je vůbec nějaká šance, že když teď otrhám všechny listy, že to stromek přežije? Myslíte, že se pokusí vyrašit s novými listy? A nebudou i ty nakonec stejně napadené? Postříkat po otrhání nebo je to už zbytečné? Je nutné přitom otrhat i plody (kterých by letos mohlo být dost -už mají 0,5 cm).

Díky. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 39.128 (?), 14.5.2010 20:22

Postřik jako každým rokem-podzim po opadu listí Kuprikol, zjara Kuprikol a po 14 dnech Syllit. Dnes jsem prohlížela v tom ubrečeném počasí stromy a je chycená pouze nektarinka asi na 4 větvích konce. Tak to ostřihnu a vypadá to v pohodě, na broskvoních jsem nic nezahlédla. Úštěcko, SČ. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 39.128 (?), 14.5.2010 20:26

Ještě-zadejte si do vyhledavače "kadeřavost", v minulých letech se zde toto téma, ochrana i rada, jak napadeným stromům nejlépe a nejrychleji pomoci probíraly. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.2 (?), 14.5.2010 23:27

To je sice hezké, že se to tu někdy probíralo, ale zkusil jsem to zadat do vyhledávání a nic kloudného o kadeřavosti mi to nevyjelo. Tak já nevím, asi neumím hledat.  :-(

Co tedy dělat se stromem teď, když je celý napadený? Díval jsem se, že u souseda jsou 2 starší a větší broskve ještě v horším stavu než u mě. Asi vůbec nestříkal.

Vyraší mu po celkovém ostříhání nějaké listy? A jaká je šance, že budou zdravé. Co se stane, když se strom nechá s napadenými listy?

Díky, Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika