Broskve 2022



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 208.9 (?)
27.5.2022 18:34

Radost nemám. Broskvoně odkvetly, nezmrzly a plůdky jsou nasazené. ALE na stromech je naprosto šílená kadeřavost, že mám strach, zda to přežijí. Zkusil jsem letos postřik nějakou novou Sulkou a to byla fakt veliká chyba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 208.9 (?), 27.5.2022 17:19

Co se týče množství odrůd, tak zdaleka nemám všechno, co bych chtěl, ani dostatečný prostor pro to, co už tady mám. Otázka ale zněla: Máte radost ze svěžího zeleného porostu broskvoní a nějakých těch plodů, co nezmrzly? Má někdo nějakou radost? Já ano. Snad první plody Sugar Time, Royal Majestic, Maycrest, Flamin Fury, a opět stará dobrá Elberta. Chloróza prozatím minimální - zimní rozhození organické sloučeniny uhlíku, dusíku, kyslíku a vodíku s funkčním vzorcem CO(NH2)2. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 208.9 (?), 27.5.2022 18:34

Radost nemám. Broskvoně odkvetly, nezmrzly a plůdky jsou nasazené. ALE na stromech je naprosto šílená kadeřavost, že mám strach, zda to přežijí. Zkusil jsem letos postřik nějakou novou Sulkou a to byla fakt veliká chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 208.9 (?), 27.5.2022 18:52

kadeřavost na vrcholových pupenech už jsem obral, přihnojil cereritem, aby rychleji stromy nahradily ztracenou listovou plochu a broskvoně rozumně diferencují plody, takže probírku budu dělat až před dozráváním. Očekávám slušnou úrodu na všech víceletých stromcích, včetně mé oblíbené velmi rané Springcrest. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.9 (?), 27.5.2022 20:16
Já mám radost, že v úvozovkách žádné nepěstuju a že nemám už takové velké úrody jako v minulosti, kdy jsem je pak musel nejen z důvodu poškození hmyzem, ale také pro nezájem, vypeckovávat do kvasu. Z toho, že nebudu muset vypeckovávat mám opravdovou a upřímnou radost, protože to byl děs! Pěstitel z Chřibů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 29.5.2022 13:56

Já radost mám. Kadeřavost sporadická, odumírání pupenů zaniká v záplavě nových výhonů. Močovina se osvědčuje podobně jako síran amonný. Samozřejmě, že hnůj bude asi vůbec nejlepší. I když se nějaká ta kadeřavost objevila, což zamrzelo vzhledem k vynaloženému úsilí při ochraně, mohlo to být nakonec mnohem horší. Chápu oblibu síry jako nejméně škodlivou chemikálii, ale je třeba dát na doporučení KUKYHO, který jasně opakuje, že Sulka je mnohem méně účinná proti kadeřavosti než měď.



"posvátná" Elberta (pro mě)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.6.2022 10:03

Ne každému se tyhle fotky musí líbit, ale já tyhle chlupáče každoročně fotím rád a tvářím se přitom radostně. smiley Už aby nějaké dozrály. cheeky

FM3
FM3
E.Lady
E.Lady
Princess
Princess
E.Lady
E.Lady
E.Lady
E.Lady
Jayhaven
Jayhaven
Harnas
Harnas
Harnas
Harnas
tři bratři na RH
tři bratři na RH
RH
RH
Maycrest
Maycrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.6.2022 13:18

Škoda, že nikdo nepěstuje žádné broskve. Co se týče počasí, tak pršet tady stále odmítá. Na závlahu padlo předevčírem 600 litrů dešťové vody, ale je to jako nic. Závlahu teď považuju za důležitou z hlediska růstu výhonů. Jak už jsem psal, zimní rozhoz močoviny byl stejně pozitivní jako v předešlých letech rozhoz síranu amonného. Jsem rád, že se mně podařilo znovu "rozchodit" odrůdu Harnas, která vypadala na odpis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.44 (?), 16.6.2022 17:47
Třeba nějaký ten semenáč broskvoní nechám, aby zde na foru těm vašim nebylo smutno. Hlavně si zatím budu hýčka ty, který se s kadeřavostí dobře vypořádaly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.61 (?), 16.6.2022 17:50

Pane Petře z P.!

Myslím si, že broskvoňím prospívá (na rozdíl od meruněk) mírně kyselá půda a to je zajištěno tím síranem amonným. Močovina dodá logicky hlavně dusík a  (zase můj dojem) stejně jako draselná sůl pomáhá vázat vodu v půdě a lépe využít jarní vláhu. Jsem od L. Bohdaneč, je tady všechno na písku a pod tím (v různé hloubce)  šedý jíl. Takže když zaprší, tak voda prosviští do hloubky a odteče. Výsledkem je stálý nedostatek vláhy umocněný obecným poklesem hladiny spodních vod. Proto co nenaroste teď, to letos nebude. Dokladem je i to, že ranné brambory celkem jdou, pozdní nemá cenu sázet, protože vláha po zimě je pryč. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.6.2022 19:10

Tady spadlo pár kapek a už zase praží. Dnes padly další dva sudy na závlahu. Chtělo by to podzemní nádrž na 20 000 litrů doktora Vysloužila. Při téhle spotřebě budu brzy na suchu. Močovina je dobrá, Jirko, ale je dražší než síran. Před týdnem (asi zhruba) jsem posříkal výhony Decisem Protech, ale je zřejmě už prošlý, protože se začíná projevovat neklamný znak působení obaleče východního na vrcholcích výhonů. Martina jsem se chtěl zeptat, co jeho Františka? I když bylo řečeno, že je vegetace díky chladnému dubnu o 14 dnů opožděná, nevypadá to tak. Venkovní rajčata už mají nasazené druhé patro plodů a začíná vybarvovat broskvoň Maycrest. Dobře, že měl dvouletý stromek jen dva plody, protože Jayhaven a Elbertu trápím zbytečným množstvím plodů. Dohánět to Kritalonem Gold je blbost, protože výsledek je pouze ten, že další rok stromek nasadí šílené množství květů. Elbertu mám ještě záložní na GF-677, ale případně odrovnaný Jayhaven už neseženu. Sagittaria všechno nakonec shodila a roste jako blázen. Některé stromky se z chcípáků rozrostou a některé živoří až nakonec celé zvadnou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika