Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

S chuťou Redhavenu mám podobné skúsenosti- štandardná odroda a štandardná chuť. Navyše počas chladnejšieho leta množstvo plodov ťažko odlučiteľných od kôstky, čo znepríjemňuje prácu pri polení plodov počas zavárania. Na tento účel sa musia plody oberať trocha tvrdšie. Tieto problémy u kultivaru Halehaven absentovali. Halehaven nesklamal žiadny rok a vždy mal u nás (v ťažkej ílovici) plody veľmi chutné, výberové a vzorovo odlučiteľné od kôstky. (Asfyxiu koreňov som nepoznal.) Pri prezretí bola chuť dužniny Halehaven nádherne harmonická, neskôr až do vínova. Nedostatky: vnímavosť k hube Taphrina deformans a trocha smutná hnedočervená farba dosť plstnatej šupky, ktorá sa však dala nádherne a ľahko ošúpať. Myslím si, že chuť skorých odrôd broskýň nie je daná nedostatkom slnečných lúčov a tepla na začiatku leta v porovnaní s teplom v auguste či septembri, ale je to čisto odrodová záležitosť. Príkladom je tohtoročný začiatok leta, kedy sme mali rekordné teploty. Na kvalite chuti Fénixu, ako popisuje Petr, sa to však neprejavilo. Harbritte by mohla byť naozaj chutnejšia alternatíva. Bohužiaľ som ju nekoštoval, takže spolieham iba na údaje Petra. Snímky vkladané do fóra robím pomocou mobilu Nokia E51. Program Nokia PC Suite šikovno ukladá snímky do PC. Kvalita snímkov je závislá na dostatku slnečných lúčov. Za dážďa či hmlistého počasia je horšia. Svedčí o tom aj minuloročná neadekvátna reakcia Wimpiho na snímky susedových vysadených sliviek vo vinohrade počas nevľúdneho jesenného počasia. Treba rozlišovať, či ide o dokumentačný zámer alebo prezentáciu snímok v štýle Picassa. S kúpou nového digit. fotiaku na tento účel nerátam. Myslím si, že za hmly či dážďa by ani ten zázraky nespravil.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika