Převislé muškáty v Rakousku



host - 109.108 (?) 
10.9.2011 18:43, zobrazeno: 18377x

Po návštěvě Rakouska.Solná jezera jsem v šoku, mají nádherné bohaté převisy, které u nás není nikde vidět.Co s nimi asi dělají, neví někdo jak postupovat, aby i u nás byly takto bohaté???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 10.9.2011 20:27

- každý rok nové silné sazenice

- každý rok nový vyhnojený substrát v přiměřeně velkých truhlících

- přiměřená zálivka a hnojení po celou vegetační sezónu

- horské klima bez letních veder, noční vlhký vzduch a ranní mlhy

Ten poslední bod je u nás bohužel nesplnitelný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 10.9.2011 22:11

Když jste u toho Rakouska, nevíte někdo, kde se dají sehnat klasické "tyrolské" karafiáty? Karafiátů je v nabídkách moc, ale tyhle ne. Nevím ani, jaký mají latinský název. Pěstovala jsem je v květináči na okně jako malá holka a hrozně bohatě kvetly celé léto...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 11.9.2011 9:42

"Tyrolské karafiáty" nejsou botanickým druhem, ale hybridem s hlavním podílem Dianthus caryophyllus. Německy jim říkají Hängenelken a v Rakousku je na jaře běžně prodávají v každém zahradnictví mezi muškáty a ostatními balkonovými kytkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 11.9.2011 13:15

Díky, že to je Dianthus caryophyllus vím, ale myslela jsem nějaké odrůdové jméno, třeba "tyrolean" nebo "du Tyrol" nebo tak nějak, aby to byly ty správné... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 11.9.2011 13:45

Tak pro začátek tyhle čtyři odrůdy: Engadiner Hängenelke, Feuerkönig, Gruss von Chiemgau, Fontain-Serie, více o nich zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 12.9.2011 0:04

Díky za odkaz na stránku (jen jsem musela použít překladač, němčinu neovládám). Mají tam i množení  :-)))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.225 (?), 28.4.2012 11:35

Zdravím. V loňském roce jsem poprvé od začátku pěstovala muškáty. Koupila jsem je v OBI - ve slevě. Do samozavlažovacího truhlíku 60cm jsem dala 5 sazenic. Směrem k oknu 3 - na kraje a doprostřed, 2 dál od okna mezi ně. Použila jsem substrát na muškáty - co byl v akci ;) - dolu na druhé dno - nad vodou jsem dala ještě vrstvičku kamení a cihel, pak trochu země, pak rohovinu (na truhlík hrst) - trochu promíchat a slepičince (klasicky od slepis sebraný hnůj) - malou lopatku (jako hrst). Po čase jsem se dozvěděla o Kristalonu (zahradnicí teď asi dostanou záchvat smíchu - já teprve začínám), takže v jednom týdnu start, po čtrnácti dnech květ a plod (odměrku do 10 l). Občas mi vyschly - jsem na ně zapomínala, ale asi jim to prospělo. Nechci se chlubit, ale měla jsem nejkrásnější muškáty z celé vsi, skoro na zem, husté, vydržely i přes mrazíky. V průběhu léta jsem hnojila kristalonem podle toho, co mi přišlo vhodnější. Kdy měly plno květů, dala jsem start, aby se zase zazelenaly a pak plod a květ, aby se zase rozkvetly. Zkusila jsem i kristalon na muškáty, ale ten se mi nějak nepasoval. Letos (právě se připravuji), chci přidat ještě fosfátové sklo, tak uvidíme. Okna mám na východ (slunko od rána do ca 14h a na jih - od 10 do večera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika