Olověnec Plumbago au.



Stránky: 1,  2   
host - 4.219 (?) 
21.9.2007 8:30, zobrazeno: 34755x
Na jaře jsem si koupila Olověnec. Mám ho v nádobě na zahrádce. Prosim oradu, zda jde přezimovat. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 21.9.2007 9:41
Určitě jde, já ho přes zimu dávám k oknu do předsíně, kde je tak kolem 15°C.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.132 (?), 18.4.2008 15:30

Olověnec mám poprvé.Jsou to malé sazenice a už je mám na balkoně, ale jsou poněkud náladové.Nejdříve svěží a pak náhle povadlé, aby se vzápětí zase vzpamatovaly.Nevím čím to je.Mají slunce a na noc je, když má být mráz, dávám do bytu.Nemám žádné zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.35 (?), 22.4.2008 6:55

Plumbago mám už několik let. V létě venku, v zimě v pokoji při cca 15˚C na světlejším místě, v odborné literatuře doporučují dokonce 5-8 a minimální zalévání.Před zazimováním zkrátit i o polovinu.Jinak já dávám plumbago ven až po zmrzlých.Tak jako vlastně všechny balkonovky (vzhledem k výkyvům venkovních teplot).Já to povadání taky občas zažiju, pokud zapomenu včas zalít.Ale jinak je to statečná kytička, a vždycky se dá ode mně "ukecat"...:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.154 (?), 25.4.2008 13:35

dobry den, jsem nova vlastnice Plumbaga a v připojenem letacku píší chránit před větrem a deštěm.jaké s tím máte zkušensoti? Dám tey vben až po zmrzlých, to je určitě dobrá rada, ale větru a dešti neumím poručit, aby se mé kytičce vyhnul? Jak to řešíte Vy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.35 (?), 26.4.2008 7:19

Třeba poradí někdo líp, než já... já můžu říct jediné, plumbago prostě uklidím.Sama ho mám v závětří, pod stříškou a hlavně mimo prudké slunce, dochází ke spálení listů.A jelikož mám těch kytiček v létě venku povícero, pokud se blíží nějaká "číhošť",docela si "zasprintuju"...:-))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 20.154 (?), 1.5.2008 11:49

díky za poslední radu, eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.134 (?), 1.5.2008 21:48

Evo přeju ať se daří a ať těší, ona je to opravdu krásná kytička. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.114 (?), 2.5.2008 10:45

já mám plumbago již tak odhadem 10 let, je to skutečně mamutí keř. Mám ho v polostínu či spíše na odpoledním slunci, dle mých zkušeností mu vítr nevadí. Chce to velký květník a v létě dost zalévat, je to žíznil, ale zase mu neuškodí občas nechat vyschnout, přeci jen je to středomořská rostlina. Na jaře ho trochu ostříhám, ale ne moc, při příliš silném řezu se pak ochuzujeme o bohatost zvětů. Na zimu ho dávám do tmavého sklepa, kde je tak cca 10 stupňů, zcela schodí listy, ale to nevadí, neboť na jaře z větviček vyrostou nové. Tohle je dobrá zpráva pro ty, co nevlastní studenou a světlou chodbu za přezimování -což jsme asi skoro všichni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.18 (?), 31.7.2008 8:11

Já mám olověnec již asi deset let a je to opravdu krásný mohutný keř. Na zimu mu ostříhám větvě zhruba o jednu třetinu z důvodu uskladnění, a ukládám ho na půdu, pokud možno trochu na světlo. Na půdě je v zimě teplota okolo 5°C a olověnec to bez problémů zatím vždy přežil. Dokonce i extrémní roky, kdy mi na půdě klesla teplota k 0°C. Listy mu vždy celé uschnou, jediné co mě trochu obtěžuje, že zůstávají na větvičkách a na jaře se musí opravdu pečlivě odstraňovat, abych nepoškodila nové výhonky, ktré pod nima raší. Na jaře ho pokaždé přesadím do běžné zeminy pro balkonové květiny a zprvu ho zvykám na sluníčko opatrně u paty baráku, pod stříškou, Později (v červnu) ho umístím do středu zahrady kde je na plném slunci, nevadí mu déšť ani vítr, je nádherný, vždy plně okvetlý a nikdy se mi nestalo, že by byl od slunce spálený. Hnojím ho každý týden hnojivem na květ a plod. S hnojením přestávám v září a v říjnu ukládám opět domů. Je to jedna mých nejoblíbenějších hrnkových rostlin, na pěstování absolutně nenáročná.Zdravím ostatní pěstitele a přeji veliké úspěchy nejen s olověncem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika