Muškát převislý - zazimování



pearpie1 - (5) - 202.228 (?)
17.2.2015 21:28

určitě se to dá udělat jinak shnijí. A také mám zkušenost, že pak kvetou víc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 148.36 (?), 23.11.2010 16:45

Dobrý den, prosím poraďte jak zazimovat muškáty, když nemám světlou chladnou místnost. Vydrží při normání pokojové teplotě? Zkoušeli jste to někdo? Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 23.11.2010 16:48

Jde to, ale "není to ono". Kvůli nedostatku světla tvoří dlouhé bledé výhony, ty se mohou občas ustřihnout, když to přeženou. Chce to maximum světla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
leierova-alena - (1) - 195.177 (?), 8.1.2011 18:42
ja mam ve sklepe zazimovane a taky mne rostou.Chtela bych se zeptat daji se vzit rizky a zakoreni i vlednu ajakym spusobem dekuji alena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 82.13 (?), 25.1.2011 21:27

Muškáty (vzpřímené) jsem zimovala na chodbě činžáku, kde bylo asi kolem 5 - 10 stupňů. Tam přezimovaly bez problémů.  Poté co jsem se přestěhovala, ztratila jsem místo k zimování. Teď je dávám pod postel nevytápěné ložnice, kde je kolem 20 stupňů, postel je u okna, sestříhané asi na 10 cm a zalévám 1x měsíčně. Vypadají, že přežijí, dokonce dva zoufale kvetou.Převislé kupuji každý rok nové, jednak už nemám místo, jednak byly samá mšice a málo kvetly. O zimování v novinách jsem četla, ale nezkoušela - zřejmě musí být uskladněny ve vlhkém sklepě, jinak by uschly. Zdraví Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.34 (?), 8.4.2011 17:00

my ušeli s mami zkozazimovat muskaty v novinach nekolikrat a nikdy to neprezily, takze asi to nebude nejlepsi, ale vzpomněla jsem si teď, ze skolnice na zakladce vzdycky v zime dala muskaty na skolni chodby na okna a sestrihala je asi na tech 10-15 cm, celou zimu meli zelene listy a na jare byli pohode... Ale kolik bylo na chodbě stupňů nemám tušení, ale tak 17 asi jo... Já je letos dala do podkrovi na skrinku, kde neni nejvic svetla a od 17-21 stupnu, ostrihala jsem je co to slo, jak vylez list, hnedka sem ho fikla... protoze jsem trubka a pochcipali mi, takze to asi nebylo nejlepsi, tak snad pristi rok... aspon, ze byli zadarmo..pristi rok zkusim to co skolnice..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.69 (?), 27.1.2014 13:34

Zkusila jsem - každý jsem zabalila do novin, dala do sklepa(vlhký) a na jaře byly všechny shnilé. 

Muškáty nechávám ve chladné ložnici v paneláku (cca 15-20 st.)

Též prosím o radu: na podzim jsem je zapomněla ostříhat. Moihu ještě teď - koncem ledna? Díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 27.1.2014 18:29

Já stříhám až koncem února až v březnu a vypadají takto některé mám i řízkované a to dělám v srpnu.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.10 (?), 17.2.2015 19:43

Já bych se prosím také ráda zeptala- koukla jsem na své muškáty v zahr. domku pod oknem, no vypadají bídně, asi jsem je zalila víc, protože mají po necelém měsíci stále vlhkou zeminu a taky jim hnijí mladé stonky. Občas se objevuje plíseň. Co myslíte, můžu je teď přenést domů. kde je o 20st. více, ošetřit, ostříhat dodat zeminu, protřídit a umístit na vnitřní parapety?  Nebude to pak mít pro ně fatální následek, když je dám zase ven, až se oteplí? Anebo ostliny posílí a vzpamatují se?

Ani jsem se ke všem nedostala, tak nevím, jak je na tom dalších 5 truhlíků.

Děkuji za odpověď.Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 17.2.2015 20:47
Ja myslim, ze muzete. My mame doma takto nekolik truhliku kazdorocne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pearpie1 - (5) - 202.228 (?), 17.2.2015 21:28

určitě se to dá udělat jinak shnijí. A také mám zkušenost, že pak kvetou víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika