Muškát převislý - zazimování



leierova-alena - (1) - 195.177 (?)
8.1.2011 18:42
ja mam ve sklepe zazimovane a taky mne rostou.Chtela bych se zeptat daji se vzit rizky a zakoreni i vlednu ajakym spusobem dekuji alena
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 148.36 (?), 23.11.2010 16:45

Dobrý den, prosím poraďte jak zazimovat muškáty, když nemám světlou chladnou místnost. Vydrží při normání pokojové teplotě? Zkoušeli jste to někdo? Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 147.108 (?), 23.11.2010 16:48

Jde to, ale "není to ono". Kvůli nedostatku světla tvoří dlouhé bledé výhony, ty se mohou občas ustřihnout, když to přeženou. Chce to maximum světla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
leierova-alena - (1) - 195.177 (?), 8.1.2011 18:42
ja mam ve sklepe zazimovane a taky mne rostou.Chtela bych se zeptat daji se vzit rizky a zakoreni i vlednu ajakym spusobem dekuji alena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 82.13 (?), 25.1.2011 21:27

Muškáty (vzpřímené) jsem zimovala na chodbě činžáku, kde bylo asi kolem 5 - 10 stupňů. Tam přezimovaly bez problémů.  Poté co jsem se přestěhovala, ztratila jsem místo k zimování. Teď je dávám pod postel nevytápěné ložnice, kde je kolem 20 stupňů, postel je u okna, sestříhané asi na 10 cm a zalévám 1x měsíčně. Vypadají, že přežijí, dokonce dva zoufale kvetou.Převislé kupuji každý rok nové, jednak už nemám místo, jednak byly samá mšice a málo kvetly. O zimování v novinách jsem četla, ale nezkoušela - zřejmě musí být uskladněny ve vlhkém sklepě, jinak by uschly. Zdraví Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.34 (?), 8.4.2011 17:00

my ušeli s mami zkozazimovat muskaty v novinach nekolikrat a nikdy to neprezily, takze asi to nebude nejlepsi, ale vzpomněla jsem si teď, ze skolnice na zakladce vzdycky v zime dala muskaty na skolni chodby na okna a sestrihala je asi na tech 10-15 cm, celou zimu meli zelene listy a na jare byli pohode... Ale kolik bylo na chodbě stupňů nemám tušení, ale tak 17 asi jo... Já je letos dala do podkrovi na skrinku, kde neni nejvic svetla a od 17-21 stupnu, ostrihala jsem je co to slo, jak vylez list, hnedka sem ho fikla... protoze jsem trubka a pochcipali mi, takze to asi nebylo nejlepsi, tak snad pristi rok... aspon, ze byli zadarmo..pristi rok zkusim to co skolnice..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.69 (?), 27.1.2014 13:34

Zkusila jsem - každý jsem zabalila do novin, dala do sklepa(vlhký) a na jaře byly všechny shnilé. 

Muškáty nechávám ve chladné ložnici v paneláku (cca 15-20 st.)

Též prosím o radu: na podzim jsem je zapomněla ostříhat. Moihu ještě teď - koncem ledna? Díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 27.1.2014 18:29

Já stříhám až koncem února až v březnu a vypadají takto některé mám i řízkované a to dělám v srpnu.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.10 (?), 17.2.2015 19:43

Já bych se prosím také ráda zeptala- koukla jsem na své muškáty v zahr. domku pod oknem, no vypadají bídně, asi jsem je zalila víc, protože mají po necelém měsíci stále vlhkou zeminu a taky jim hnijí mladé stonky. Občas se objevuje plíseň. Co myslíte, můžu je teď přenést domů. kde je o 20st. více, ošetřit, ostříhat dodat zeminu, protřídit a umístit na vnitřní parapety?  Nebude to pak mít pro ně fatální následek, když je dám zase ven, až se oteplí? Anebo ostliny posílí a vzpamatují se?

Ani jsem se ke všem nedostala, tak nevím, jak je na tom dalších 5 truhlíků.

Děkuji za odpověď.Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 17.2.2015 20:47
Ja myslim, ze muzete. My mame doma takto nekolik truhliku kazdorocne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pearpie1 - (5) - 202.228 (?), 17.2.2015 21:28

určitě se to dá udělat jinak shnijí. A také mám zkušenost, že pak kvetou víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika