Vtáčí zob - usychanie a opadávanie listov



host - 251.13 (?) 
5.8.2020 17:03, zobrazeno: 2779x

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť s usychaním listov vtáčieho zobu - na pohľad zdravá rastlina v priebehu cca 3 týždňov zožltne, príde o všetky listy a ďalšie už nenarastú - rastlina komplet uschne.

Začalo sa to diať z okraja vtáčieho zobu a postupne pokračuje po celom plote - na jar sme uschnuté rastliny odstránili s nádejou, že choroba už nebude postupovať, bohužiaľ to postupuje ďalej.

Ďakujem

Živý plot
Živý plot
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 91.196 (?), 6.8.2020 8:11

Co je pod kačírkem-vrstvou kamínků? Jaký je vláhový režim-kapkový, či nechaný na přírodě? Kde se Vaše pěstění koná-suchá, žhavá nížina, nebo chladné, vlhké podhůří?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.13 (?), 6.8.2020 11:54

Je tam klasická pôda, krík tam rastie už viac ako 10 rokov, pravidelne ho striháme, v podstate žiadna iná starostlivosť nebola nikdy potrebná. Zavlažovanie nechávame na prírode a kríky sú v nížine (západné Slovensko).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.5 (?), 6.8.2020 10:19

Napsala bych, že mám něco podobného, ale není to s takovou razancí a rychlostí, u mě to má průběh pomalejší a méně nápadný. Listy jsou flekaté, postupně opadávají, až odejde i celá rostlina. Je zajímavé, že kolem dokola zoby jsou a nic jim není. Ukazovala jsem to známému, který je zahradník a nevěděl, co by tomu mohlo být prý: prosim tě, to nechápu, vždyť zob je jak plevel. Letos na jaře ke mně přišel, že na to jde znovu mrknout, protože dělá pro zámecký park a začalo jim to tam taky. A také ještě nepřišli co s tím, co to způsobuje a co na to, zatím zkoušejí různé postřiky, prý asi něco houbového to bude... Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.13 (?), 6.8.2020 11:56

Skúšali ste aj odstrániť suché rastliny alebo zatiaľ vyčkávate? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 6.8.2020 14:38

Dlouhodobé zraňování a odstraňování hmoty, aniž by se přihnojilo, několikaleté sucho, aniž by se zalévalo-to nemůže dopadat jinak. Prostě si na oslabeném organismu začalo lecos-asi houbového pochutnávat, ten už nemá sílu se bez pomoci bránit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika