Vtáčí zob - usychanie a opadávanie listov



host - 91.196 (?)
6.8.2020 8:11

Co je pod kačírkem-vrstvou kamínků? Jaký je vláhový režim-kapkový, či nechaný na přírodě? Kde se Vaše pěstění koná-suchá, žhavá nížina, nebo chladné, vlhké podhůří?...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 251.13 (?), 5.8.2020 17:03, zobrazeno: 2734x

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť s usychaním listov vtáčieho zobu - na pohľad zdravá rastlina v priebehu cca 3 týždňov zožltne, príde o všetky listy a ďalšie už nenarastú - rastlina komplet uschne.

Začalo sa to diať z okraja vtáčieho zobu a postupne pokračuje po celom plote - na jar sme uschnuté rastliny odstránili s nádejou, že choroba už nebude postupovať, bohužiaľ to postupuje ďalej.

Ďakujem

Živý plot
Živý plot
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 6.8.2020 8:11

Co je pod kačírkem-vrstvou kamínků? Jaký je vláhový režim-kapkový, či nechaný na přírodě? Kde se Vaše pěstění koná-suchá, žhavá nížina, nebo chladné, vlhké podhůří?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.13 (?), 6.8.2020 11:54

Je tam klasická pôda, krík tam rastie už viac ako 10 rokov, pravidelne ho striháme, v podstate žiadna iná starostlivosť nebola nikdy potrebná. Zavlažovanie nechávame na prírode a kríky sú v nížine (západné Slovensko).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.5 (?), 6.8.2020 10:19

Napsala bych, že mám něco podobného, ale není to s takovou razancí a rychlostí, u mě to má průběh pomalejší a méně nápadný. Listy jsou flekaté, postupně opadávají, až odejde i celá rostlina. Je zajímavé, že kolem dokola zoby jsou a nic jim není. Ukazovala jsem to známému, který je zahradník a nevěděl, co by tomu mohlo být prý: prosim tě, to nechápu, vždyť zob je jak plevel. Letos na jaře ke mně přišel, že na to jde znovu mrknout, protože dělá pro zámecký park a začalo jim to tam taky. A také ještě nepřišli co s tím, co to způsobuje a co na to, zatím zkoušejí různé postřiky, prý asi něco houbového to bude... Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.13 (?), 6.8.2020 11:56

Skúšali ste aj odstrániť suché rastliny alebo zatiaľ vyčkávate? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 6.8.2020 14:38

Dlouhodobé zraňování a odstraňování hmoty, aniž by se přihnojilo, několikaleté sucho, aniž by se zalévalo-to nemůže dopadat jinak. Prostě si na oslabeném organismu začalo lecos-asi houbového pochutnávat, ten už nemá sílu se bez pomoci bránit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika