Nepropustný živý plot v CHKO



HonzaPM - (14) - 18.174 (?)
18.6.2010 15:20

Zvolil bych plané růže.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

beladami - (1) - 11.12 (?), 18.6.2010 11:09, zobrazeno: 7720x

Dobry den, pristi rok budeme resit zahradu u domu v CHKO a jelikoz neni povolen plot pevne zabudovany do zeme, prosim o radu a doporuceni jaky zivy plot zvolit. Zahrada je velka, cca 40aru, budeme ji resit zonove, ale nějakou cast chceme "oplotit" uz kvuli detem, lesni zveri a take si chceme poridit psa. Existuje neco, co bychom mohli pouzit pro rychly rust, neprostupnost, take aby zapadal esteticky do podhorske krajiny? Dekuji za rady,

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 78.222 (?), 18.6.2010 11:42

Já bych udělal živý plot z klasického planého hlohu - Crataecus monogyna-hloh jednosemenný (doufám, že jsem to napsal správně),možná zezačátku bude pomalu růst, ale pak se rozjede.Hloh má trny, tudíš pokud se Vám podaří vytvarovat husté zavětvení až u země, nepronikne tam ani kočka, jeho plody budou lákat ptactvo.Hustý plot z hlohu je naprosto nepřístupný.Hloh jsem zvolil, protože je to naše domácí rostlina, která sem nebyla zavlečena kvůli CHKO.Ještě mne napadá tis, ale ten je vyloučen kvůli dětem, tis nemá co dělat, kde se předpokládaji děti.Napadá mne snad jedině habr.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.255 (?), 18.6.2010 12:52

Já bych vzhledem k tomu, že chcete mít psa, volila ten habr. Musíte jej ale hned od začátku stříhat a stříhat, aby pěkně zhoustnul a zasadit ve dvou řadách. My takto také řešíme oplocení, ale nic asi neporoste tak, abyste měli příští rok 1,5 m vysoký plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HonzaPM - (14) - 18.174 (?), 18.6.2010 15:20

Zvolil bych plané růže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 18.6.2010 15:52

Pro začátek by snad šlo použít i pletivo, jaké lesáci používají na oplocenky. Myslím, že to by bylo možné se správou CHKO domluvit (předpokládám, že i lesníci v CHKO jej používají). Upevněné jen na dřevěných kůlech zatlučených do země - to není žádná pevná, trvalá stavba.

Ať budete vysazovat cokoli, stejně to v prvních několika letech nebude neprostupné.

Josef..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.12 (?), 18.6.2010 16:06

To máte pravdu, zkusím se na to pletivo poptat, děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika