Krušpánek



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
2.8.2019 10:28

Veruže pripomína - je to nesmierne nebezpečný škodca krušpánu - český názov je Zavíječ zimostrázový. Neváhajte ani sekundu - dôkladný postrek IHNEĎ insekticídom (Mospilan, Karate, Decis, Calypso, Nurelle D, Dursban, Reldan...). Inak tam budete mať raz-dva len obžraté vetvičky. Tento motýľ, ktorého húsenica sa špecializuje na krušpán, je invázny, zavlečený škodca, ktorý v posledných rokoch robí devastačné poškodenia buxusov.  IH (ak si zadáte do vyhľadávača názov škodcu, objavia sa Vám určite vlákna ktoré sa ním tu na fóre zaoberali).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 70.137 (?), 4.4.2010 8:48, zobrazeno: 10420x

Dobrý den, před domem u silnice mám krušpánek jako živý plot. Letos v zimě se hodně solila silnice a ačínají usychat větvičky dokonce i celé větve. Co mám dělat abych o něj časem nepřišla úplně? Děkuji a odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Fiala.Peta - (7) - 19.241 (?), 19.5.2010 23:16

To je jasné, která rostlina má ráda sůl? Řešením by bylo například před ně natáhnout nějakou folii, aby na se k rostlinám sůl nedostala. Bude to ošklivé, ale účinné. Já mám u cesty dřišťál a ten zatím sůl snáší. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 2.8.2019 10:16

Toto vlákno je sice vyvětralé... ale choroby a škůdci na krušpánku ne :-).

Dotaz: Na našem krušpánku (a podobně na sousedových z obou stran)  se vyskytují housenky a krušpánek valem schne od listů - patrně vysátá šťáva, narušená pletiva atd. Nepřipomíná housenka na fotce někomu z Vás něco, s čím se už setkal - a co s tím? Postačil by (po ostříhání) nějaký vhodný insekticid? Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 2.8.2019 10:28

Veruže pripomína - je to nesmierne nebezpečný škodca krušpánu - český názov je Zavíječ zimostrázový. Neváhajte ani sekundu - dôkladný postrek IHNEĎ insekticídom (Mospilan, Karate, Decis, Calypso, Nurelle D, Dursban, Reldan...). Inak tam budete mať raz-dva len obžraté vetvičky. Tento motýľ, ktorého húsenica sa špecializuje na krušpán, je invázny, zavlečený škodca, ktorý v posledných rokoch robí devastačné poškodenia buxusov.  IH (ak si zadáte do vyhľadávača názov škodcu, objavia sa Vám určite vlákna ktoré sa ním tu na fóre zaoberali).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 2.8.2019 10:28

Postříkat co nejrychleji, na savé žravé(např.mospilan) Chvilku zaváháte a už se nevzpamatuje, bohužel mě se to v jednom místě na pár kusech stalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.168 (?), 2.8.2019 10:29

Zavíječ zimostrázový, klasika posledních let. Postřiky i další informace najdete na netu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 2.8.2019 10:37

Děkuji všem za promptní odpověď. Krušpánek je již ostříhán (podložen igelitem) odklizen a hned jej stříkneme (k dispozici mám Karate - už jsem myslel, že jej letos nepoužiju)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.209 (?), 12.8.2019 9:54

...vrátili jsme se z dovolené a půlka živého plotu z buxusu je pryč  :(

je to k pláči

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 12.8.2019 12:50

Sestříhali jsme (tedy moje žena, já to tak dobře neumím :-)) krušpánek na pahýly 10-15 cm do zdravého dřeva, skoro až k zemi a postříkali Karate. Moje žena tvrdí, že kdysi provedla podobně razantní řez a krušpánek se vzpamatoval. Takže to vidím optimisticky, přestože kolem sebe vidíme jak se to nezadržitelně šíří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika