Krušpánek



Fiala.Peta - (7) - 19.241 (?)
19.5.2010 23:16

To je jasné, která rostlina má ráda sůl? Řešením by bylo například před ně natáhnout nějakou folii, aby na se k rostlinám sůl nedostala. Bude to ošklivé, ale účinné. Já mám u cesty dřišťál a ten zatím sůl snáší. Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 70.137 (?), 4.4.2010 8:48, zobrazeno: 10445x

Dobrý den, před domem u silnice mám krušpánek jako živý plot. Letos v zimě se hodně solila silnice a ačínají usychat větvičky dokonce i celé větve. Co mám dělat abych o něj časem nepřišla úplně? Děkuji a odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Fiala.Peta - (7) - 19.241 (?), 19.5.2010 23:16

To je jasné, která rostlina má ráda sůl? Řešením by bylo například před ně natáhnout nějakou folii, aby na se k rostlinám sůl nedostala. Bude to ošklivé, ale účinné. Já mám u cesty dřišťál a ten zatím sůl snáší. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 2.8.2019 10:16

Toto vlákno je sice vyvětralé... ale choroby a škůdci na krušpánku ne :-).

Dotaz: Na našem krušpánku (a podobně na sousedových z obou stran)  se vyskytují housenky a krušpánek valem schne od listů - patrně vysátá šťáva, narušená pletiva atd. Nepřipomíná housenka na fotce někomu z Vás něco, s čím se už setkal - a co s tím? Postačil by (po ostříhání) nějaký vhodný insekticid? Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 2.8.2019 10:28

Veruže pripomína - je to nesmierne nebezpečný škodca krušpánu - český názov je Zavíječ zimostrázový. Neváhajte ani sekundu - dôkladný postrek IHNEĎ insekticídom (Mospilan, Karate, Decis, Calypso, Nurelle D, Dursban, Reldan...). Inak tam budete mať raz-dva len obžraté vetvičky. Tento motýľ, ktorého húsenica sa špecializuje na krušpán, je invázny, zavlečený škodca, ktorý v posledných rokoch robí devastačné poškodenia buxusov.  IH (ak si zadáte do vyhľadávača názov škodcu, objavia sa Vám určite vlákna ktoré sa ním tu na fóre zaoberali).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 2.8.2019 10:28

Postříkat co nejrychleji, na savé žravé(např.mospilan) Chvilku zaváháte a už se nevzpamatuje, bohužel mě se to v jednom místě na pár kusech stalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.168 (?), 2.8.2019 10:29

Zavíječ zimostrázový, klasika posledních let. Postřiky i další informace najdete na netu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 2.8.2019 10:37

Děkuji všem za promptní odpověď. Krušpánek je již ostříhán (podložen igelitem) odklizen a hned jej stříkneme (k dispozici mám Karate - už jsem myslel, že jej letos nepoužiju)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.209 (?), 12.8.2019 9:54

...vrátili jsme se z dovolené a půlka živého plotu z buxusu je pryč  :(

je to k pláči

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 12.8.2019 12:50

Sestříhali jsme (tedy moje žena, já to tak dobře neumím :-)) krušpánek na pahýly 10-15 cm do zdravého dřeva, skoro až k zemi a postříkali Karate. Moje žena tvrdí, že kdysi provedla podobně razantní řez a krušpánek se vzpamatoval. Takže to vidím optimisticky, přestože kolem sebe vidíme jak se to nezadržitelně šíří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika