Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
22.1.2020 12:23

Sečení trávníku v lednu nepovažuji za rozumné. Zvýšíte riziko jeho vymrznutí, zejména když přijdou mrazy a nenasněží. Nechcete-li mít v létě mokrou plsť, neřeší to zimní sečení, nýbrž provzdušnění, hnojení a vertikutace. Samozřejmě až na jaře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.247 (?), 16.1.2020 13:39

V zimě jezdím na zahradu jen dvakrát týdně a to jen nalouskat sýkorkám ořechy. Jinak se tam nedá nic dělat. Třeba ten dotyčný nestačil posekat na podzim a seká teď. Já mám také trávu stále ještě zelenou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Phantasm - (12) - 147.130 (?), 21.1.2020 18:28
Trávu jsem posekal před týdnem před sněžením při mlze a -2, šlo to solidně, je to spíše seno s jen trochou zelené trávy od drnů, takže vlastně ideální struktura, v létě by z toho byla jen mokrá plsť. No proč rychle, protože chci mít v květnu z toho hotovej kompost do záhonů, fakt nehodlám čekat měsíce nebo roky se založenýma rukama. Roman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 249.92 (?), 21.1.2020 18:38

Jak chcete dosáhnout toho, abyste během zimy (zimních teplot) nastartoval a udržel proces tlení a vyrobil kompost dokonce za 3 měsíce, když každému jinému se běžně tvoří 1 - 2 roky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 249.92 (?), 21.1.2020 21:33

Můžu vás požádat o odpověď na mou předchozí otázku, tj. jakým způsobem chcete do května vyrobit kompost? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.1.2020 12:23

Sečení trávníku v lednu nepovažuji za rozumné. Zvýšíte riziko jeho vymrznutí, zejména když přijdou mrazy a nenasněží. Nechcete-li mít v létě mokrou plsť, neřeší to zimní sečení, nýbrž provzdušnění, hnojení a vertikutace. Samozřejmě až na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Phantasm - (12) - 168.102 (?), 22.1.2020 13:12
To je jenom louka ponechaná ladem u lesa, ať tam zmrzne co chce, nejlépe hraboši. V létě dělám seno králíkům, to už budu mít kompost hotovej a pěkně zapravenej, na míchání kompostu nebude v létě čas, teď je to ideální, přes den je totiž často nad nulou, já mám i vodu v sudu jako v létě a chytám každou kapku, v prosinci jsem zalejval co se dalo, žádnej zevling. R
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.66 (?), 26.10.2017 12:22

Dobrý den, v sousedství mám chovatele holubů (holubáře), který mi nabídl holubičí trus (holubince). Táží se, zda jsou vhodné do kompostu a v jakém množství. Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 26.10.2017 12:35

Velmi vghodné a v jakémkoli množství. Stejně tak můžete holubí trus nechat zkvasit a ředěným přihnojovat jako slepičinci. Koukněte se, koli stojí 0,5l tekutých sklepičinců, uvidíte, jak ušetříte. Hlavně ať to nevidí i ten holubář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.66 (?), 26.10.2017 13:41

Děkuji za radu. Pěkný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.66 (?), 2.8.2018 14:28

Pěstují rajčata a paprikiy v kbelících. Letošní úrodu rajčat v důsledku herbicidů v substrátu (kadeřávost)  totálně zničila. Proto chci pro příští sezonu kbelíky naplnit směsi zahradní zeminy a holubinců (nebo slepičinců). Pokládám dotaz : jaký je nejlepší poměr zahradní zeminy a holubinců (slepičinců). Děkuji za odpovědí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika