Zahradní traktor - srovnání krtinců?



jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?)
23.3.2016 18:53

Ty těžké brány se obrátí hřebíkama nahoru a je hotovo. Pokud mají nadzvedávače, tak se musí odmontovat. Jiné řešení je, vláčet příčně dva spojené trámy za sebou. Na trámy přišroubujte  svisle široký pilový list s velkými zuby z katru, který krtiny seřezává. Vzadu vláčejte na řetězech několik obručí z loukoťových kol. Obvykle 5 kusů. Ty mají za úkol jemně hlínu rozhrabat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 204.49 (?), 23.3.2016 14:32, zobrazeno: 6292x

Zdravím, mám hektarovou zahradu, hodně krtinců a jsem línej je rozhrabovat. Mám pomerně silnej zahradní traktor a tak mě napadlo vyrobit si něco za něj, abych ty krtince rozhráb. Jenže nějak nemám nápad, co použít. Nejlepší by byly nějaké luční brány, ale sehnal jsem jen velké a moc těžké. Nemáte někdo nějaký typ, jak toto vyřešit? díky Michal.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.238 (?), 23.3.2016 18:41

já nic nevymýšlím já jen zapnu na traktoru sekačku a rozsekám je na cucky, pak nabrousím kudly a mám pokoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 23.3.2016 18:53

Ty těžké brány se obrátí hřebíkama nahoru a je hotovo. Pokud mají nadzvedávače, tak se musí odmontovat. Jiné řešení je, vláčet příčně dva spojené trámy za sebou. Na trámy přišroubujte  svisle široký pilový list s velkými zuby z katru, který krtiny seřezává. Vzadu vláčejte na řetězech několik obručí z loukoťových kol. Obvykle 5 kusů. Ty mají za úkol jemně hlínu rozhrabat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.145 (?), 23.3.2016 19:15

Z trubky o průměru asi 30cm, síly stěny od 5mm se nařežou válce o hmotnosti 2kg. Ty se pospojují řetězy do obdelníku. Šířku obdelníku "drží" vepředu trubka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 15.5.2016 10:35

Jakékoli brány. Obrátit hroty nahoru a je po krtincoch. Ale nebojte, krtek je nesmírně pracovitý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.183 (?), 8.6.2016 23:20

Na jednom sportovním letišti a přilehlých travnatých plochách se používal kus kolejnice délky asi 4-5m, (už nepamatuju přesně) upevněný dvěma řetězy za traktor.  R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 11.6.2016 14:45

Ano brány jsou nejideálnějším pomocníkem i s tím popisem. Dalším příkladem může být použití pohrabin(nabízí ja Fyskars) jsou to super široké hrábě, já mám ještě tu předválečnou kvalitu první republiky, násadu jsem upravil za Stigu s pery jež drží pohrabáč cca 5-10 cm nad zemí a rozhrábnu s tím jak krtince tak i mraveniště. Následně celý posekaný pozemek uválím válcem, a do dalšího sečení za dva měsíce mám klid a pokoj. S tím pracovitým krtkem je to pravda, zvláště pokud je pozemek plný pochoutek jež krtci milují. Ale to je příroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika