Komposter na zahradu cca 1500m2



host - 220.182 (?)
31.12.2012 14:55

Kompost mám udělaný podobně jako host z 30.12. v 19,30h. Vyzděný do výšky 120cm v půdorysu "E" (dva boxy), přední strany z vyndávacích fošen tl.4cm. Je to praktické, mám to takhle již řadu let. Jeden box plním, do druhého přeházím a na podzim pak rozvezu. Navíc lze nad přeházenou část položit okno a ta pak funguje jako pařník, když pak okno sundám, sázím tam nakládačky (dobře se bez ohýbání sbírají) wink.    Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 30.12.2012 20:20

A máte někdo zkušenost s kompostérem vyskládaným pomocí křížového zámku - z prken nebo hranolků?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 30.12.2012 20:28

Zkušenost nemám, ale určitě by se to dalo udělat třeba z prken ze starých palet. A náklady jsou určitě nesrovnatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.132 (?), 30.12.2012 20:39

Rozhodně se to dá. Záda mám vyskládaný z bet. vinodradnických sloupků neležato, cca do 1,3 m. Bočnice tvoří palety navlečené každá na 2 zaražené trubky, předek nechávám volný. V případě moc velkýho sucha přikrývám celý kompost plachtou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.64 (?), 30.12.2012 23:07
asi tři roky jsme meli komposter z techto prkynek (sestava stala cca 300 kc). jeden nam ale nestacil (zahrada 1300 metru, z toho cca 800 metru je travnik, asi 200 metru zelenina) a navic se to neda prehazovat. taky rozebrat to a znovu slozit nas moc nebavilo. takze po tech trech letech jsme presli na metodu "kupka v rohu zahrady" a super. opticky jsme to oddelili plutkem z vrboveho prouti, ke kteremu sazim bud plazive kyticky (nejaky hrachor) nebo dyni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 31.12.2012 9:23

ja stavel snad 2x2m kdysi z CETRISu z desek silných skoro 30mm, 15cm od kraje jsem je vyrizl do pulky na sirku desky, zacal jsem polovicní deskou na dvou proti lehlých stranach apk jsem skladal stale nahoru vydrželo to asi rok nebo dva než cetris praskl ale kdyzto provedete s 40 a více mm prknama nebo fošnama také vam vydrží a nemuzite nic kopat na zaklad sloupku jak jsemto udelal ja. defakto predtím byl kompost na jinací strane zahrady a byl 2x2m ztech vlnovitých plechu no ten jsem rozebral a dve strany nahradil fosnami takže ty zeleza jsou staré mozna i ke 30rokum a jeste neshnily nejsou ani natrené ničím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
speroure - (25) - 50.26 (?), 31.12.2012 14:11

Já mám postaven z trámů, zevnitř kompostu jsem nabil nopovou folii a natřel kompost barvou pro lepší vzhled, dodal tyče aby se kompost nemohl pohnout a ještě jsem doladil kompost neohoblovanými plotovkami


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 31.12.2012 14:55

Kompost mám udělaný podobně jako host z 30.12. v 19,30h. Vyzděný do výšky 120cm v půdorysu "E" (dva boxy), přední strany z vyndávacích fošen tl.4cm. Je to praktické, mám to takhle již řadu let. Jeden box plním, do druhého přeházím a na podzim pak rozvezu. Navíc lze nad přeházenou část položit okno a ta pak funguje jako pařník, když pak okno sundám, sázím tam nakládačky (dobře se bez ohýbání sbírají) wink.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 31.12.2012 18:42

Dobrý večer. Chtěl bych také  pohovořit o problematice kompostování. Osvědčilo se mi první rok kosit trávu a dávat ji včetně všeho co se dá kompostovat do řádků viz fotka.  V prví sezoně založený komplost v prvním řádku se tepelně vyblbne a začne se rozkládat. Druhým rokem do takto vytvořených řádků nastrkám brambory a nově nakosenou trávu přidávám na úpatí loňské trávy. Po sklizni brambor lze vytvořit záhonky "viz další fotka " do kterých přidávám všechno kompostovatelné. Na podzim a na jaře ryjou krtci a tyto krtiny přidávám na povrch ještě nerozloženého kompostu. Snažím se o aspoň 20 % příměs písku. Další rok do takto nehotového kompostu urovnaného již v záhonech sázím cibulku a kořenovou zeleninu atd. Funguje to. Nepotřebuji žádné kompostéry a ohrádky. I téměř v 800 m.n.m. zelenina roste.  Mám zahradu velkou    5 000m2 a veškerou trávu takto kompostuji.  Prakticky zkracuji dobu použití kompostu. Zdeněk  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.130 (?), 31.12.2012 18:43

Další snímek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.130 (?), 31.12.2012 18:48

Na posledním snímku je nehotový kompost  rovnán do budoucích záhonků. V pozadí se vytváří a připravuje další hmota pro brambory, které se budou sázet v další sezoně. Zdeněk 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika