Komposter na zahradu cca 1500m2



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 149.89 (?) 
31.12.2012 19:14

pokud má člověk nápad tak je defakto jedno jaky kompost si udela kazdy maj jiné moznosti at už financní nebo i praktické pro nekoho vyhodnejsí koupit pro nekoho udelat co dum dal, nekdo koupi neco zbytek ma doma praci si udela sam, nekdo preferuje i vzhled pokud ma kompost na okrasné zahradě je moc možnosti s kompostem jinak kolem kompostovaní je plno knižek letáčku a jiným informaci na uloz.to nebo google.com stačí zadat kompost nebo kompostování to samé platí o obrazkach kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 1.1.2013 15:58

To jo, ale není nad zkušenost - ty plasťáky taky vypadají na letáčku, že bude dobrý nápad je koupit (když už se člověk smíří s plastem), a po roce už víme, že jsou na nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.225 (?), 15.3.2013 10:05
Tak mě napadlo, co udělat komposter z IBC kontejneru. V horším stavu se dají sehnat i za 500-600. Navrtat díry, vyříznout plnící víko nahoře a třeba 2 vybírací dole. Je to teda piplačka, ale neshnije to a vydrží to určitě dýl než ty kupovaný ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Regrep - (25) - 149.253 (?), 28.5.2013 14:21

Zdravím, taky jsem letos řešil kam s trávou na podobně velké zahradě(1621m2) Nakonec jsem použil palety od známého(za odvoz) a na vnitřní stěnu jsem dal staré lino, které jsem sehnal v nedaleké škole, kde ho při rekonstrukci vyhazovali. Takže jsem dal dvě palety k sobě, aby stěna byla silnější a mám půdorys cca 2m x 2m. Stálo mě to zhruba dvě hodinky práce, 14 ks palet, 3 pruhy lina, hromádku hřebíků a snad to nějakou dobu vydrží... :-)

Kompost
Kompost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 28.5.2013 16:45

Tenhle kompostér by určitě fungoval i bez toho lina. Bylo by lepší do lina alespoň udělat otvory, aby byl zajištěn přístup vzduchu ze stran (pro spodnější vrstvy). Pokud by bylo suché léto a kompost by byl moc suchý, tak se dá vždy zalít, ale s vysušením příliš mokrého kompostu to tak jednoduché není. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.234 (?), 9.1.2015 14:38

Pripojuji se s dotazem - u domu mame zahradu cca 1200m2. Veskerou ornici jsme nechali navest na hromadu, takze zadna trava jako odpad loni nebyla. Meli jsme pouze velkou hromadu listi ze vzrostlych stromu. Provizorne jsme na to vyrobili komposter z prken natrenych vyjetym olejem blush.

Jeden muj dotaz tedy zni, zda vubec mohu kompost z tohoto komposteru vyuzit na zahony k zelenine, nebo zda to mam radsi nechat nekam odvest?

A druhy dotaz - letos zahradu dame dohromady, takze uz bychom vybudovali nejaky poradny komposter. Moje predstava by byla, ze bych vyrobila "zdi" komposteru z vrboveho prouti - neco jako tady a z vnejsi strany bych vysazela thuje nebo buxusy aby to prouti nebylo moc videt. V jednom tom chlivku bychom nechavali zrat kompost 3 roky, abysme to nemuseli prehazovat. Myslite ze je realne, aby to ty proutene "zdi" po dobu tech trech let vydrzely?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.2 (?), 9.1.2015 15:37
Kompost z kompostéru jehož prkna jsou natřena vyjetým olejem bych si na zahradu nedal. Baktérie sice dokážou spousty toxických látek odbourat, ale ruku do ohně bych za to nedal. Doporučuji kompost naředit dostatečným množstvím hlíny/kompostu/písku a použít jako podsyp do chodníčku. Prkna zlikvidovat na skládce. Ke kompostérům: Ze zahrady o ploše 800m2 a domácosti naplním kompostér o objemu 1m3 dvakrát do roka. Mám proto tří komorový kompostér a pravidelně přehazuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.249 (?), 11.1.2015 18:18

Ono to přeházet bude chtít, aby se všechno rozložilo pořádně. Jednou za rok to stačí, ale udělat je to potřeba.

Jak vás napadl ten vyjetý olej???  :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.234 (?), 12.1.2015 9:47

No u nekoho na zahrade jsme videli komposter z zeleznicnich prazcu, tak jsme si rekli, ze z toho oleje to nebude o nic horsi. Mozek asi nefungoval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 12.1.2015 13:39

Může znalec stručně, jasně, polopatě vysvětlit nebezpečnost vyjetého oleje pro přírodu, potažmo kompost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika