vodárna - nerez?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 205.130 (?) 
10.3.2009 10:12

ještě mi prosím orientačně prozraďte cenu toho vašeho revolučního řešení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 10.3.2009 16:39

Dnes by to bylo okolo 8-10 tisíc, osobně jsem kupoval čerpadlo ASPRI 25 včetně řídící jednotky za takřka 16000. Nicméně toto čerpadlo patří již do profesionální třídy. Jde o pětistupňové velmi výkonné, kompletně v nerezu (včetně oběhových kol)

Na chalupě mám ALKO 1405, které stojí běžně v koncovce okolo 5000 (k tomu připočtěte řídící jednotku za 1800 Kč) měl jsem kliku a čerpadlo jsem pořídil jako "vystavený kus" v Globusu za 2400 :-)).

Alko je jiná třída, nicméně se jedná též o pětistupňové čerpadlo s nerezovým tělesem čerpadla a oběhovýmim koly z Norylu (speciální plastovo-sklovláknový kompozit) Alko je asi o 25 % méně výkonné (ve srovnání s ASPRI), ale je též bezporuchové a proti asprině výrazně tišší, reklama tvrdící, že hlučnost je 73 dB evidentně nelže.

Ještě před pár lety byly vodárny s tlakovou řídící jednotkou luxusem, dnes se ceny tak vyrovnaly, že finančně je adekvátně výkonné čerpadlo s nádobou srovnatelně drahé (nebo u výkonnějších , zvlášť s velkou nádobou) někdy i dražší.

Nicméně pokud dobře slouží a stačí  staré čerpadlo, je jistě zbytečné kupovat jakékoli jiné....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.54 (?), 5.9.2009 6:03
Je potřeba jít s dobou, s dodávkou vody do objektu mám letité zkušenosti a čerpadla /domácí vodárny/nové generace-bez tlakových nádob, hlučných čerpadel, vysokou spotřebou energie, poruchovostí,náročností na prostor jsem se konečně zbavil a jsem spokojen.Odeberu množství vody, které potřebuji, jak v kvalitě, tak množství za min náklady.Doporučuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 9.3.2009 13:05

Máme tlakovou nádobu z rezu, je z roku 1960, a nejsou s ní zatím žádné problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 9.3.2009 13:41
Nádoba z nerezu je u nových vodáren, vybavených tlakovým měchem, výhoda. Pokud totiž máte klasickou ocelovou nádobu a měch se časem prodře a praskne, což se dříve či později stane, dostane se voda na vnitřní stěnu nádoby, a ta orezne, takže koupě nového měchu za cca 300,- nemá smysl, protože se o zkorodovaný povrch prodře za chvíli znovu. Takže nezbývá než koupit novou nádobu i s měchem. Dlužno dodat, že klasická ocelová 24 l s měchem stojí cca 620,-, což ujde. Nerezová, též s měchem, stojí cca 1600,-. Proto je lepší koupit vodárnu již s nerez nádobou, vyjde to levněji. Větší ocelové nádoby s objemem 40 a více litrů jsou lépe ošetřeny proti korozi, navíc se v nich měch tolik netře, takže tak často nepraská.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.21 (?), 9.3.2009 19:07

Z předchozích příspěvků mě vychází asi nerez nebo pozink bez vaku a vzduch si dofukovat samostatně.Zajímalo by mne jaká je životnost vaku, výrobce uvádí asi 10 let ale co jem slyšel od lidí níkomu nevyddržel ani 5 let.Jednomu vlastní neznalostí(blbostí) u ostaních nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 10.3.2009 7:37

Mám starou Sigmu s tlak. nádobou. Gumový měch jsem měnil preventivně spolu s nádobou asi po 20letech provozu. Odešla nádoba a výměna spolu s měchem je ekonomicky výhodnější (komplet asi za 1200kč).

Mimochodem, dal jsem při té příležitosti celou vodárnu ke kontrole do servisu s dotazem, zda nebude lepší koupit novou. Servisák to v žádném případě nedoporučil - žádná nová vodárna prý nemá takovou životnost jako staré "zelené" či "modré" Sigmy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.89 (?), 10.3.2009 10:34

Jestli máte starý "Darling" s čerpadlem Sigma SVA, tak to měl pravdu, ta čerpadla jsou skutečně prakticky nezničitelná. Sám mám 2x čerpadlo SVA32, 1stupňové a 3stupňové, u obou bylo třeba po nějakých možná 30 letech provozu potřeba vyměnit jen ucpávku (lojovou šňůru) a u 3stupňového hřídel a kuličkové ložisko.

Bohužel jsou tato čerpadla pekelně hlučná a vyžadují poměrně silný motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.167 (?), 10.3.2009 10:43

Máte pravdu, je slyšet přes dvě zdi. Ale zase se dá sluchem kontrolovat stav. Pokud v koupelně slyším obvyklý zvuk v obvyklých intervalech, nemám důvod chodit do kotelny kontrolovat vodárnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.21 (?), 11.3.2009 16:09

Přesně takhle mě to funguje 30 let ale nádobu bych rád preventivně vyměnil.SVA čerpadlo navíc z 8mi metrů nasaje bez zalévání!! Ty dnešní čerpadla to taky umí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika