vodárna - nerez?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 205.130 (?) 
5.3.2009 9:51, zobrazeno: 57127x

Zdravím všechny, budu kupovat vodárnu pro zásobování chaty vodou ze studny. Dá se říct, že mám vybráno, jen váhám mezi "klasikou" s některými částmi z nerezu nebo komplet nerez - tedy i s tlakovou nádobou a co já vím, s čím ještě. Nemáte někdo zkušenosti nebo rady, jestli se vyplatí investovat snad 50% ceny navíc a jít do nerezu? Díky předem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 122.179 (?), 5.3.2009 10:06

Záleží hodně na frekvenci v jaké chatu navštěvujete.Pokud se rozhodnete pro nerez, pak je výběr v nerezi rolf.Je to jistější. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.130 (?), 5.3.2009 10:16

Dejme tomu každý druhý víkend. Přes zimu vůbec, ale to je vše bez vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.235 (?), 6.3.2009 14:06

koukněte na vodní automaty, nádobu už nechci, budu to taky měnit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.130 (?), 9.3.2009 12:28

smím se zeptat, proč nechcete nádobu? jaké to má nevýhody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 9.3.2009 17:56

čerpadla s nádobou jsou anachronismem- čerpadlo čerpá do bufferu - nádoby s gumovou "duší" a tlakovým spínačem. Je to mechanické a poruchové řešení - moedernější, bez tlakových rázů v rozvodu je řešení s tlakovou řídící jednotkou, která trvale měří tlak v rozvodu a postí čerpadlo, kdykoli talk poklesne.  

Čerpadla s tlakovou řídící jednotkou navíc nekompromisně prověří Vaše rozvody vody  - čerpadlo s tlakovou řídící jednotkou "pozná" i kapající kohoutky a snaží se úbytek dočerpat.

Výhody jsou ale zřejmé - chod bez kolísání tlaku v rozvodech, žádný "tamagoči" kterému prorezne nádoba, nebo odejde "gomový míč" v nádobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 9.3.2009 18:30

Se přiznám, že o tomto jsem dosud neslyšel, ale je tu asi i jistá nevýhoda, když vypnou elektriku, tak mám v tom svém anachronickém bufferu natlakováno 100l vody a domácnost může i půl dne bez problémů fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.89 (?), 9.3.2009 18:54

Ve mně to taky žádnou extázi nevzbudilo.

Pokud jsem to správně pochopil, někde sedí ECU, která neustále spíná a vypíná čerpadlo (možná podle nějaké křivky, bůh suď) . Místo řízení zapnuto/vypnuto tlakem v nádobě (zapínací 2 bary, vypínací 3 bary) ta ECU průběžně řídí otáčky jakéhosi fiktivního čerpadla...

Proč probůh udržovat tlak v pitomém vodovodním systému tak složitě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 9.3.2009 23:20

Podívejme se na to asi tak, kvalitní řídící jednotky s proporcionálním řízením zajistí trvalý tlak v systému - proto se prakticky ve všech profesionálních aplikacích aplikuje toto řízení tlaku, bandasky se pro podobné účely nepoužívají.Obavy "někde sedí ECU, které neustále spíná a vypíná, podle bůhví jaké křivky"  naznačující, že to vlastně nefunguje jsou plané.

Nicméně - je fakt, že pokud někdo bydlí v místě, kde jsou na denním pořádku problémy s elektrickým proudem, bandaska (velká) jasně vyhrává. 

Čerpadlo s tlakovou řídící jednotkou jistě nevzbudí extázi, je jen jaksi konfortnější a méně poruchové , než klasické řešení. Nic víc, nic míň.

Míval jsem ve sklepě "bandasku" a pravidelně odcházel míč (čerpadlo staré 3 roky), nyní již 7 let běží bez jediné poruchy ve sklepě pětistupňové čerpadlo s řídící tlakovou jednotkou, zastaví se jen tehdy, když v létě zapomenu na limit studny a čerpadlo během dvou hodin studnu i přes její nemalou vydatnost "vycucne".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 87.142 (?), 10.3.2009 0:00

Mám dojem že se tu míchají dva systémy.Řízení s frekvenčním měničem kde se hlídá konstantní tlak, tam je tlaková nádoba zbytečná a Automatická řídící tlaková jednotka která se spíná při poklesu tlaku a vypíná při poklesu průtoku.Tam je nádoba vhodná k omezení počtu spínání což čerpadlu určitě nesvědčí.

Oprava.Těď jsem zběžně pročet manuál k frekvenčnímu měniči PWM 230 a tam se nádoba taky doporučuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika