Voda zo strechy - bude závadná?



j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?)
19.7.2016 12:46

A ještě poznámka pro zavilé (zavylé?) odpůrce čehokoliv chemického a co musí mít za každou cenu vše čistě přírodní. Azbest je čistě přírodní! Vyskytuje se v přírodě jako minerál (skupina minerálů - ne jenom jeden), těží se a dokonce se vyskytuje i ve vzduchu: "Nízké hodnoty azbestu, které nejsou zdraví škodlivé, je možné nalézt skoro v každém vzorku vzduchu. Např. ve venkovských oblastech se obvykle nachází kolem 0,03-3 vláken na m3 venkovního vzduchu. Krychlový metr přibližně odpovídá objemu vzduchu, jaký člověk nadýchá za 1 hodinu. Vyšší hodnoty bývají naměřeny ve městech, kde může být 2-300 vláken na m3." (citace z arnika.org)

Ale to už jsme daleko od původního tématu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 19.7.2016 7:26

Jenže tady nejde o eternit, kde jsou možná obavy na místě, ale o plech. Tazatel rady dostal, je to na něm. Pokud jde o eternit, platí co jsem napsal minule, vyměnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 19.7.2016 8:23

Jen malá odbočka - na Novém Zélandu se na turistických chatách jímá dešťová voda z plechových střech do nádrží a používá jako pitná (prameny totiž často obsahují giardie).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.17 (?), 21.7.2016 9:22

Po zimě jsem čistil odtok pod okapem. Ze střechy tam stekla fůra mastného dehtu. Takže za mne-nepít, v létě snad k zalévání... Azbest by mě netráůil-ten se dá bez nebezpečí jíst-akorát se musí namazat máslem aby neprášil :-)) Propány diskutující: ropa a kyanid jsou také přírodní. Ale neživil bych se jimi. Ani s máslem :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 117.152 (?), 19.7.2016 5:17

excelentná odpoveď!!!yesyesyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.106 (?), 19.7.2016 11:30

Souhlasím s Ferdou.

 Azbest je hornina a nebezpečný je tím, že se vdechuje v množství takovém, že se vlákna, která se dále štěpí dostanou do plicních sklípků a tam se dále rozdělují na menší a menší kousky a plíce se začne bránit obalováním vláken buňkami, které se mohou zvrhnout v rakovinné bujení. Vaše expozoce by ale musela být dost velká, musel byste řezat rozbrušovačkou a inhalovat vzniklý prach. Jakmile se prach dostane do půdy, je inertní, tedy neškodný, postupně se rozpadne na malé neškodné částečky.

 Když se likvidují např azbestové desky, tak krom toho, že se opatrně demontují a odvezou na příslušnou skládku, kde je prostě zakopou do země, se nakonec chodba např. školy, fabriky prostě umyje vč. stěn dveří rámů vodou. Nakonec se vzduch v budově profiltruje spec. pračkou vzduchu, Toť vše.

 Dokud ho máte na střeše, neřešto to a vodou zalévejte okurky. fizule a mangold. Až budete sundavat krytinu, dělejte to bez masivního vrtání a řezání.

A hlavně pod tlakem odazbestovací lobby nepodléhejte panice, azbest není jaderný odpad, ani kontejner s pravými neštovicemi a skvrnitým tyfem, je to jen šutr s cementem (hadec, Serpentinit)

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.11 (?), 19.7.2016 12:08

Bezvýhradně souhlasím s Pavlem.

O "obrovské nebezpečnosti" azbestu, zvlášť ve vlhkém prostředí, svědčí i to, že byl dlouhá léta použiván k filtraci vín a někdy i likérů.
(Vločkový azbest se rozmíchal ve víně a v naplavovacích filtrech se přes něj i opakovaně filtrovalo. U nás byl tento způsob zakázán až někdy po roce 1980).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 19.7.2016 12:46

A ještě poznámka pro zavilé (zavylé?) odpůrce čehokoliv chemického a co musí mít za každou cenu vše čistě přírodní. Azbest je čistě přírodní! Vyskytuje se v přírodě jako minerál (skupina minerálů - ne jenom jeden), těží se a dokonce se vyskytuje i ve vzduchu: "Nízké hodnoty azbestu, které nejsou zdraví škodlivé, je možné nalézt skoro v každém vzorku vzduchu. Např. ve venkovských oblastech se obvykle nachází kolem 0,03-3 vláken na m3 venkovního vzduchu. Krychlový metr přibližně odpovídá objemu vzduchu, jaký člověk nadýchá za 1 hodinu. Vyšší hodnoty bývají naměřeny ve městech, kde může být 2-300 vláken na m3." (citace z arnika.org)

Ale to už jsme daleko od původního tématu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 20.7.2016 20:34

Tak to já z toho přírodního azbestu udělám dětem ještě domeček na zahradu.

A že jsem se nezeptal tady na fóru, než jsem použil protiradonovou hydroizolaci při stavbě domu. Vždyť Radon je taky čístě přírodní!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 21.7.2016 6:04

Já neobhajuju azbest, já tady vyjadřuju nesouhlas s náboženstvím že všechno co není "přírodní" je špatně a jedině příroda je to správné a žádná chemie. 

Přírodní je i anthrax, hadí jed... a ano - i ten radon.

Jde o to jak pro "chemii", tak pro "přírodu" používat zdravý rozum. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.7.2016 18:28

Vrátil bych se k prvotnímu tématu.
Voda ze střechy může být závadná. Ne snad pro zalévání kvůli azbestové krytině, to je opravdu kravina. Ale vodu ze střech používáme i pro závlahové systémy, kapkovače, mikrorozstřikovače, atd. A tady je problém, protože na střechy padá pyl, prach, které žádné síto neoddělí. Když příjdou kroupy, splavují se kousky lišejníků a mechu, které zanesou i deskové filtry. Nemluvím o řasách, když voda není ve tmě. Účinnou metodou se jeví systém "first splash", kde první "prašná" porce není puštěna do nádrže. Jenže naše deště jsou jiné, chvíli slabě poprchává a pak teprv přijde prudký liják, co splaví prach a smetí ze střechy. Málokdo si s tím umí efektivně poradit. 
   S Novým Zélandem nebo Havají (tam se to dělá taky) bych nás nesrovnával. Nejenže nemají na střechách eternit, ale hlavně - mají tam trochu jiné ovzduší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika