Malé čerpadlo na dešťovou vodu



Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?)
25.4.2020 19:10

Tak jsem si dokončil rozvod vody pro zavlažování.

domácí vodárna jede perfektně.




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 241.131 (?), 13.6.2018 11:28


Pro Majus. V Li - dl eshopu hledejte: Grizzly domácí vodárna HWW3819 Inox, stříkací sprcha + hadice + spojky. Do nádrže sací koš a filtr. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 13.6.2018 22:33

Díky moc všem za reakce, pročítáme to tady a přemýšlíme pro co se rozhodneme. 

Děkuji i za dotaz hosta ohledně mého věku a zájem o mou fyzickou kondici - toto mě nyní večer opravdu rozesmálo. Nemusíte mít obavy, že když budu připravena o půl hodiny chození s 24kg dávkou vody (dosud 2 kýble po 12l), tak se budu doma nějak nudit nebo snad pojdu lenorou :-D. S hadicí mohou zalévat děti a já si mezitím můžu dát dvacet... ehm vlastně spíš uvařit, vyprat, uklidit, nakrmit, umýt, uložit... zasadit, vyplít, sklidit, zavařit... :-P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 14.6.2018 7:02

Víte co? Mám radost, že jsem vás rozesmál.Taky jsem se trochu usmál, u vašeho nápadu že budou zalévat děti.To jsem taky zkoušel v rámci jejich volnočasových aktivit.Brzo mně to přešlo.Nebudu to rozvádět.Tak velké kýble o kterých píšete jsem nikdy v zahradě neměl.Vím co píšu a psal jsem vám o 8 litrové konvi. Sudy mám naplněné čerpadlem ve vzdálenosti od záhonu 0-6m.Pak mám 2 další.400l což je denní dávka netrvá ani půl hodiny.To jsem to pro vás hodně nadsadil.Výpočet byl 12 minut.(2x8 x2=32 litrů za minutu ) Mám dvoustupňové čerpadlo, hadice do každého kouta zahrady a přesto zalívám konví ze sudu.Malé čerpadlo? to na mě absolutně nemá.Nemám chuť stát u půlcoulky.Tak ať se vám to podaří a máte z toho radost.Ne jako tady jeden si koupil frezu na sníh a za 7 let ji použil 2xlaugh 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 14.6.2018 9:27

Tak váš systém čerpadlo + 4 sudy rozmístěné po zahradě mě vůbec neláká. A tahat 8 kg konve ze sudu je z hlediska námahy (ergonomie pohybu) na záda aktivita tělu škodlivá, nikoliv prospěšná, to už je lepší tahat to ve stoje se vzpřímenou páteří bicákama z nádrže na provazu jak to dělám nyní. Každopádně preferuji jiné koníčky pro zvyšování kondice.

Ale jinak smekám a ráda bych se přišla podívat na to, jak zaléváte 400 l rychlostí 32 l za minutu. Nejlépe s dětma, aby se něco přiučily :-))).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 14.6.2018 9:50

To bych taky rád viděl! laugh

Když už jsme u toho počítání: řekněme, že hbitě naplním konev na 3 doby - ponořit, vytáhnout, uchopit, tj. 3s. Druhou to samé, tj. 3s. Pak s nimi jdu průměrně dejme tomu 10m doprostřed záhonu, jednou konví kropím 15s, druhou konví kropím 15s, 10s jdu zpět k sudu. Já počítám skoro minutu na 16l. Nikoli půl minuty, jak píše pán, protože jen půl minuty mi trvá vykropení konví. Ale možná kropí obouruč...

Což je výkon, který hadicí dostanu s přehledem, a bez zbytečné námahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 13.6.2018 22:36

S tím Grizzlym máte osobní zkušenost? Je to spolehlivé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.131 (?), 14.6.2018 9:59

To byl příklad, jak by to mohlo fungovat a že si můžete vše objednat od PC a z jednoho místa. Čerpadlo mám Nějaké HWW 2800 (600W) z Bau - maxu. Už asi 5 let. Není nerez, ale funguje spolehlivě. Ještě mám nerezové záhradní čerpadlo bez tlakového spínače FGP 1000 A1, kterým tlačím vodu ze sudů spod okapů do 1000 L nádoby na kopci a pak pomoci spínacích hodín mám automatickou závlahu samospádem, protože jsem na chalupě většinou jen o víkendu. Mám i ponorné čerpadlo, ale to mám už jen na čištění studny.Existuje ještě záhradní čerpadlo s tlakovým spínačem, bez nádoby.Na lidl-service.com jsou návody, tak se můžete podívat na parametry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 25.4.2020 19:10

Tak jsem si dokončil rozvod vody pro zavlažování.

domácí vodárna jede perfektně.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika