Malé čerpadlo na dešťovou vodu



host - 84.190 (?)
14.6.2018 7:02

Víte co? Mám radost, že jsem vás rozesmál.Taky jsem se trochu usmál, u vašeho nápadu že budou zalévat děti.To jsem taky zkoušel v rámci jejich volnočasových aktivit.Brzo mně to přešlo.Nebudu to rozvádět.Tak velké kýble o kterých píšete jsem nikdy v zahradě neměl.Vím co píšu a psal jsem vám o 8 litrové konvi. Sudy mám naplněné čerpadlem ve vzdálenosti od záhonu 0-6m.Pak mám 2 další.400l což je denní dávka netrvá ani půl hodiny.To jsem to pro vás hodně nadsadil.Výpočet byl 12 minut.(2x8 x2=32 litrů za minutu ) Mám dvoustupňové čerpadlo, hadice do každého kouta zahrady a přesto zalívám konví ze sudu.Malé čerpadlo? to na mě absolutně nemá.Nemám chuť stát u půlcoulky.Tak ať se vám to podaří a máte z toho radost.Ne jako tady jeden si koupil frezu na sníh a za 7 let ji použil 2xlaugh 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 241.131 (?), 13.6.2018 11:28


Pro Majus. V Li - dl eshopu hledejte: Grizzly domácí vodárna HWW3819 Inox, stříkací sprcha + hadice + spojky. Do nádrže sací koš a filtr. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 13.6.2018 22:33

Díky moc všem za reakce, pročítáme to tady a přemýšlíme pro co se rozhodneme. 

Děkuji i za dotaz hosta ohledně mého věku a zájem o mou fyzickou kondici - toto mě nyní večer opravdu rozesmálo. Nemusíte mít obavy, že když budu připravena o půl hodiny chození s 24kg dávkou vody (dosud 2 kýble po 12l), tak se budu doma nějak nudit nebo snad pojdu lenorou :-D. S hadicí mohou zalévat děti a já si mezitím můžu dát dvacet... ehm vlastně spíš uvařit, vyprat, uklidit, nakrmit, umýt, uložit... zasadit, vyplít, sklidit, zavařit... :-P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 14.6.2018 7:02

Víte co? Mám radost, že jsem vás rozesmál.Taky jsem se trochu usmál, u vašeho nápadu že budou zalévat děti.To jsem taky zkoušel v rámci jejich volnočasových aktivit.Brzo mně to přešlo.Nebudu to rozvádět.Tak velké kýble o kterých píšete jsem nikdy v zahradě neměl.Vím co píšu a psal jsem vám o 8 litrové konvi. Sudy mám naplněné čerpadlem ve vzdálenosti od záhonu 0-6m.Pak mám 2 další.400l což je denní dávka netrvá ani půl hodiny.To jsem to pro vás hodně nadsadil.Výpočet byl 12 minut.(2x8 x2=32 litrů za minutu ) Mám dvoustupňové čerpadlo, hadice do každého kouta zahrady a přesto zalívám konví ze sudu.Malé čerpadlo? to na mě absolutně nemá.Nemám chuť stát u půlcoulky.Tak ať se vám to podaří a máte z toho radost.Ne jako tady jeden si koupil frezu na sníh a za 7 let ji použil 2xlaugh 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 14.6.2018 9:27

Tak váš systém čerpadlo + 4 sudy rozmístěné po zahradě mě vůbec neláká. A tahat 8 kg konve ze sudu je z hlediska námahy (ergonomie pohybu) na záda aktivita tělu škodlivá, nikoliv prospěšná, to už je lepší tahat to ve stoje se vzpřímenou páteří bicákama z nádrže na provazu jak to dělám nyní. Každopádně preferuji jiné koníčky pro zvyšování kondice.

Ale jinak smekám a ráda bych se přišla podívat na to, jak zaléváte 400 l rychlostí 32 l za minutu. Nejlépe s dětma, aby se něco přiučily :-))).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 14.6.2018 9:50

To bych taky rád viděl! laugh

Když už jsme u toho počítání: řekněme, že hbitě naplním konev na 3 doby - ponořit, vytáhnout, uchopit, tj. 3s. Druhou to samé, tj. 3s. Pak s nimi jdu průměrně dejme tomu 10m doprostřed záhonu, jednou konví kropím 15s, druhou konví kropím 15s, 10s jdu zpět k sudu. Já počítám skoro minutu na 16l. Nikoli půl minuty, jak píše pán, protože jen půl minuty mi trvá vykropení konví. Ale možná kropí obouruč...

Což je výkon, který hadicí dostanu s přehledem, a bez zbytečné námahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 13.6.2018 22:36

S tím Grizzlym máte osobní zkušenost? Je to spolehlivé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.131 (?), 14.6.2018 9:59

To byl příklad, jak by to mohlo fungovat a že si můžete vše objednat od PC a z jednoho místa. Čerpadlo mám Nějaké HWW 2800 (600W) z Bau - maxu. Už asi 5 let. Není nerez, ale funguje spolehlivě. Ještě mám nerezové záhradní čerpadlo bez tlakového spínače FGP 1000 A1, kterým tlačím vodu ze sudů spod okapů do 1000 L nádoby na kopci a pak pomoci spínacích hodín mám automatickou závlahu samospádem, protože jsem na chalupě většinou jen o víkendu. Mám i ponorné čerpadlo, ale to mám už jen na čištění studny.Existuje ještě záhradní čerpadlo s tlakovým spínačem, bez nádoby.Na lidl-service.com jsou návody, tak se můžete podívat na parametry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 25.4.2020 19:10

Tak jsem si dokončil rozvod vody pro zavlažování.

domácí vodárna jede perfektně.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika