Jakou zahradní hadici a jaké čerpadlo?



Regrep - (25) - 149.253 (?) 
31.3.2013 15:06, zobrazeno: 9870x

Zdravím,

     Potřebuji poradit, jak čerpat vodu z malého potoka. Přes zahradu mi protéká menší potůček a je to jediný zdroj vody, ale teče pořád. Přehradil jsem ho a mám tam zhruba 0,4m vody na výšku. Voda je čistá, ale na dně je samozřejmně bahínko a drobné nečistoty z usazenin. Průtok potoka? - Naplním klasický kýbl za cca 20-30 vteřin. Zahrada je decentně ve sklonu. Přehrazení mám v jeho horní části. A záhonky máme v dolní části cca 35 - 40m od přehrazení. U záhonků už mám postavenou 1000L černou nádrž v kleci, kterou bych chtěl vždy napustit, aby jsme mohli v klidu zalévat odstátou vodou a ne přímo studenou z potoka.

Otázka je - čím čerpat do nádrže a jakou hadici pořídit(i průměr hadice mě zajímá)

Našel jsem na internetu kombinované čerpadlo AL-KO TWIN 14000 Combi... Je určeno jak na čistou, tak i na znečištěnou vodu.

Díky za pomoc.

Ruda

Přehrada
Přehrada
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.214 (?), 31.3.2013 17:23

mám potůček nad zahradou a plním sudy samospádem hadice mám 3/4 coulový ale můžou být menší, nakonci hadice mám špunt od vína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Regrep - (25) - 149.253 (?), 31.3.2013 18:32

Takový spád tam nemám...

Pokud bych strčil hadici do kontejneru(1000L), tak to bude moc vysoko a samospád to nejspíš nevytlačí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.214 (?), 1.4.2013 9:32

mám samospádem hadici na dně 200 litrovejch sudů a  nateče mi kousek pod okraj sudu, tak ani nemusím hlídat aby nepřetekla 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.89 (?), 1.4.2013 10:02

nevím jaké mate celkové prevýšení terenénu od hladiny vody ale cose tyka delky tak se bere 1m vytlačný na 10m delké po rovině. pro váš pripad jste vhodne zvolil kalové čerpadlo. tyhle čerpadla jsou maximalně bezudržbová a bezporuchová. pokud jdete po cene tak se mrkněte i na HECHT 3900 s cenou 1350,- Kč záruka je všude stejná 2 roky. cose tyka pruměru hadice tak nejlepsí volba je 3/4" jeto takovy kompromis mezi cenou a vnitřním pruměrem hadice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jaroslavnerusil - (6) - 220.133 (?), 5.4.2013 13:30

Nejsíš by Vám stačilo něco takového: ponorné čerpadlo HC250 - 6 AlfaExpo, toto čerpadlo je vhodné pro čerpání užitkové vody z vodního toku, jen bych ho nedoporučoval zabořit do bahna (použite například nějakou bedýnku, na kterou ho položíte. Pokud byste chtěl kalovku, tak Vám doporučím ponorné kalové čerpadlo HS11 Alfapump (nerezové). Obě tato čerpadla jsou vybavena plovákovým spínačem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika