Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu



host - 29.1 (?)
18.6.2018 11:10

Problem to nebude, kalovka by to zvladnou mela... pokud nepojede nasucho. Redukovat muzete jak budete chtiti, ale pochopitelne se tim pripravite trochu o prutok. Zkuste a uvidite, kdyztak koupite dlouhou palcovou hadici, ona se neztrati;)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 121.50 (?), 29.3.2011 16:03

Aj ja si myslím, že návrh pana Jiriho je najjednoduchší a najlacnejší. Je zbytočné do takých vecí investovať. Tiež som dlhé roky používal staré zreparované odstredivé čerpadlo. Videl som tento systém doplnený pretlakovým ventilom. Ten pri náhodnom zatvorení koncovky na hadici prepustí veľký tlak späť do nádrže a vlastne aj obmedzí tlak. Ale nie je to nutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.26 (?), 11.4.2011 0:06
Ja mam podobny problem, chcel by som dazdou vodu puzivat na splachovanie WC a pod... Jedine 2 riesenia co som nasiel, tiez nie som expert do cerpadiel, su: Cerpadlo GARDENA 4000/2 automatic Comfort, ktore ma vstavany tlakovy spinac, alebo kupit zvlast cerpadlo, spatny ventil a tlakovy spinac, zapojit ich v poradi ako som napisal. Tato cesta je o polovicu lacnejsia. Nema niekto skusenost s podobnymi rieseniami?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 95.33 (?), 17.8.2011 11:01

Mám tohle ponorné čerpadlo (DAE VODA V101) a nádrž na vodu 1600l + vodovod. Jsem v tomhle úplný lajk ikdyž jsem toho přečetl mraky...

Poradil by mi někdo jak nastavit čerpadlo na automatickou závlahu na cca 200m2, kterou bych řešil od Gardeny. Jde mi hlavně o to, zda se dá čerpadlo zapojit aby nespínalo jen po zastrčení do zásuvky, ale po spuštění automatické závlahy a taky řešim problém v případě, že by došla voda, jestli se dá přepnout na zavlažování z vodovodního řádu???

Děkuji moc za jakoukoliv radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 17.8.2011 12:17

75 m stlpca mi pride ako dost silne cerpadlo, ktore by sa dalo vyuzit na zavlahu... mozno zbytocne silne z nadrze na dazdovu vodu. Voda by mala byt dostatocne filtrovana pred cerpanim, s tym vsak nemam skusenosti. Cerpadlo by sa malo zapojit na tlakovy spinac. Pri presiahnuti isteho tlaku v sustave by sa cerpadlo vyplo a pri poklese zaplo. Pokles tlaku by bol po otvoreni ventilu, co sa da riadit zavlazovacimi programovacimi stanicami. Odporucal by som aj tlakovu nadobu, aby zmeny tlaku neboli narazove ale tlmene gumovym mechurom. Cim vacsia by bola tlakova nadoba, tym menej casto by doslo k zapinaniu a vypinaniu cerpadla pri malych objemoch vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
yirka - (21) - 176.101 (?), 17.8.2011 19:46

já mám jenom kalsickou 1000l nádrž a vše jsem vyřešíl čerpadlem od gardeny, které má zabudovaný tlakový spínač i ochranu když dojde voda jde o čerpadlo do sudu gardena automatik comfort 4000/2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 17.8.2011 18:18

Existuje ještě tzv. "elevátor" neboli  "injektor". Je to osvědčená věc, kde není potřeba ani el.proud jen tlaková voda. Používáme to dodnes v zaměstnání na odčerpávání jímek a instalačních šachet od spodní vody. Ale ve Vašem případě (host 166.118) by bylo asi jednodušší použít ponorné čerpadlo. Protože nevím, kde by se dal sehnat malý injektor  (který se vleze do kapsy, a není přínos pro obchodníky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.9 (?), 17.8.2011 19:39
Měl jsem stejný problém. Řešil jsem to běžným kalovým čerpadlem které umí i menší nečistoty které do jímky ze střechy běžně napadají a nebylo moc drahé. Automatiku k němu lze přes stykač řešit různě. Přestal jsem to ale používat kvůli nespolehlivosti zdroje kterým je dešťovka (když je sucho tak s tím nic neuděláte). Raději si na zalévání okurek napustím dva maltovníky a večer z nich beru vodu normálně konví. A mám klid.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.44 (?), 27.6.2016 9:03

My jsme budovali jímku na dešťovou vodu a nechali jsme si poradit přímo od dodavatele jímky... u nás to byla firma Septiky, žumpy, jímky, garáže s.r.o. z Litoměřic. Skvělé jednání, doporučení, dodávka..zkrátka doporučuju... Jímku využíváme na 100%, zalévání a mytí auta hlavně :)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dejvic - (16) - 173.185 (?), 18.6.2018 9:51

Chci prozatimně použít kalové čerpadlo na plnění sudů na zahradě. Čerpadlo má výstup 1" a výtlak 6m. Prosím o radu, je možné to zredukovat na tenčí hadici, aniž bych nějak čerpadlu uškodil? Případně na jaký průměr max to zredukovat. Celková délka hadice bude cca 15m a výškový rozdíl cca 3m. Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.1 (?), 18.6.2018 11:10

Problem to nebude, kalovka by to zvladnou mela... pokud nepojede nasucho. Redukovat muzete jak budete chtiti, ale pochopitelne se tim pripravite trochu o prutok. Zkuste a uvidite, kdyztak koupite dlouhou palcovou hadici, ona se neztrati;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika