Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
dejvic - (16) - 173.185 (?) 
18.6.2018 11:25

mám to naplánované na 10m 3/4" a pak 5m 1/2". Tak uvidíme jestlí to pojede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.6.2018 12:04

Moc to nepoteče. Ve výšce 6 m je průtok nula. 3 m máte rozdíl, 1 metr sebere hadice. Zbudou 2 m "tlaku". Nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.121 (?), 18.8.2011 7:56
Zkuste si zadat do vyhledávače Grundfos MQ 3-45.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.134 (?), 3.7.2012 9:22

Nevím jestli to sem úplně přesně patří a jestli to někomu pomůže- včera jsem slavnostně spustil systém akumulace dešťové vody: Střecha cca220m2(ještě přibude svod ze zahradního přístřešku cca 15m2), přes "čističku" vlastní výroby do akunádoby 6m3 z polypropylenu zakopaná v zemi, z nádrže rozvod 32mm pe trubkou do domu a z domu samostatný vývod ven na zahradu pro závlahu(cca 200m2 tráva a cca 30jehličnanů) tak aby se dal na zimu tento krátký vývod vypustit a v nezámrzné hloubce šla do domu voda jen pro splachování WC a pračku. Na zahradu jde voda přímo z akunádoby do domovních rozvodů přes jemný mechanický filtr a pak přes opakovaně plnitelnou patronu na aktivní uhlí. Praní zatím nevyzkoušeno, do wc jde voda zatím čistá jako křišťál bez zápachu (nutno podotknout že přestože v předřazené čističce před nádobou se voda kazí a vyloženě páchne, v jímce je relativně čistá, jemný kal který prošel je usazen na dně a na stěnách a voda jako taková vůbec nezapáchá, spíš jemně voní po pylu z přilehlé louky) Tím že je vše nově zapojeno nemám zatím zkušenost na jak dlouho jedna náplň aktivního uhlí vydrží (bohužel nemám v systému zatím podružné měření tak ani neumím zatím říct jaké budou průtkoky 2x wc, 1x pračka a jedno místo na občasné umývání auta. Pro pohon celé této soustavy použito čerpadlo Divertron 1000, mám malé výškové převýšení od nádrže do domu takže tlakově bohatě stačí, v místě expanzky tlačí něco kolem 2,6baru, expanzku jsem dal zbytečně velkou (24litrů) stačila menší, čerpadlo má dlouhou dobu doběhu než vypne, vyřeším tak že expanzku natlakuju na víc aby jen chytala tlakové rázy a vykryla nějaké to případné prokápnutí splachovače.  Jak jsem napsal, systém vpodstatě běží jeden den (čerpadlem zalévám zahradu už asi 14 dní), tudíž na nějaké závěry je zatím brzy ale mám obavu že kdyby bylo delší dobu sucho, je pro výše popsanou sestavu 6m3 zásobárny dešťové vody málo, (ačkoliv na uváděnou plochu střechy větší nádobu nemá smysl mít protože se prostě nebude mít z čeho plnit... ale znovu opakuji, asi je ještě brzy na nějaké soudy, uvidíme po první sezoně) Radim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 3.7.2012 12:52

Nádrž 6m3 vám v případě delšího sucha vydrží 3, při velkém šetření 4 týdny - dvě zálivky trávníku a spotřeba WC + pračky. Pro plochu střechy 235m2 bych po zkušenostech považoval optimální objem nádrže cca 10m3. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.134 (?), 3.7.2012 17:09

ano ano, taky se mi dle prozatímního odhadu jeví jako optimální velikost někde kolem 10-12 kubíků, aby opravdu bylo možné naakumulovat vodu do zásoby... vpodstatě jste mě potěšil tím že by to mělo vydržet až tři týdny, s tím už se něco dá dělat, jen jsem bohužel podle prozatímního sledování trochu skeptický- buď jsem nadiktoval špatné plochy trávníku které zalévám nebo zalévám až moc ale já to s mým způsobem užívání vidím na výdrž cca 8dní nejvýš, pokud bych zaléval jako teď každý den....a že už na nás poslední dobou matička příroda nachystala překvápek v podobě dlouhých suchých období... pokud by jako teď co pět dní sprchlo, aspoň trochu se to stihne doplňovat... ale naposledy zopáknu, co dům a uživatel to jiná potřeba a tak nezbyde než si počkat na zkušenosti v reálném provozu, soudit takhle po druhém dni opravdového užívání je víc než orientační. děkuji VKJ za reakci. Radim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 3.7.2012 18:01

Vycházel jsem z jedné zálivky trávníku týdně, 10mm, tj. 2000litrů. Pokud zaléváte denně, je jasné, že budete na suchu podstatně dřív. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.109 (?), 3.7.2012 22:26

(budu se už počtvrté opakovat-pokaždé to řeknu trochu jinak to o tom že se to musí vyzkoušet smiley)- sám jsem zvědavý co praxe ukáže, třebas nakonec ta šestikubíková nádrž bude jakštakš stačit, mívám ještě z jiné střechy nastřádáno do zásoby dva ibckontejnery (2m3), a tak v nejhorším je přepustím do akunádoby anebo abych si ji zbytečně nezasvinil "zkaženou prohřátou vodou" tak si k nim dodělám na léto čerpadlo, přeci jen nemám kontejnery tak vysoko aby na horním konci fungoval samospád... na vodu bude asi nejvíc kritické léto (si myslím) a tak časem uvažuju ještě o umístění dalších kontejnerů abych se nakonec dostal na uváděné 10-12m3 jímané vody. (ikdyž teď si říkám že ve finále může být zimní období nakonec mnohem tragičtější, když bude čtyři měsíce vkuse mrznout, moc toho do nádoby nepřiteče frown

Ale protože jsem tohle řešení zavlažování a splachování wc dělal víceméně proto že mě to baví a ani tak moc neočekávám nějakou návratnost, tak je mi možná ve finále celkem putna jak to nakonec dopadne, každopádně jedno je vidět- rostlinkám mnohem víc prospívá dešťová voda než ta ze sítě vodáren... jen kdyby mi všechny tůje nesežrala molovka... ale to už je do jiného vlákna...

radim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika