Domácí vodárna - ponorné čerpadlo = čím zavlažovat



Bobi.BonJovi - (3) - 22.4 (?) 
19.3.2010 21:55, zobrazeno: 9203x

...zkušení poradťe mi... mám zahradu 11,5m x  41m = 472m2...zaseju nový trávník a     -    čím zavlažovat?...mám zdroj vody studnu hlubokou 3,5m z toho 1,5vody   -  napojenou na domácí vodárnu (2stupňová SIGMA + tlaková nádoba)   -  převýšení od studny přes dvůr na zahradu je nulové    -  délka 3/4" zahradní hadice 65m   -   na délku zahrady 41m musí být minimálně 2.mlhové zavlažovače (poraďte jaké)...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 217.131 (?), 20.3.2010 11:04

Urobte si co najpodrobnejsi plan travniku pripadne aj ostatnej zahrady. Uvazujte o vsetkych moznych prekazkach pre postrekovace... chodte do nejakej firmy co predava hunter, irritrol, rain bird ci inu profi firmu (profi rozpoznate tak, ze maju produkty zamerane aj na polnohospodarsku zavlahu, pripadne velkoplosnu napr. golf). Moja skusenost, ze profi su lacnejsie ako napr. gardena. To ale neznamena, ze gardena by tiez nemohla potesit. Vo firme by vam mali poradit. Zlozitost zavlahy nie je o ploche ale o cleneni. Ak su nepravidelne tvary na zavlahu, pripadne su prekazky ako kriky stromy, potom to je zlozitejsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobi.BonJovi - (3) - 22.4 (?), 20.3.2010 15:21

...tak jsem našel AL-KO HWA 1300 F...co Vy ostatní na to???...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.33 (?), 29.3.2010 0:02

Řeším momentálně stejný problém.Rozhodl jsem se pro takové čerpadlo jako Vy s tlakovým spínačem bez nádrže.Ale ne něco jako bau... ne!!!.zkusím Sigmu.Radecak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 29.3.2010 9:15

Riesenie zavisi aj od volneho priestoru...  Tlakovu nadobu by som tam dal tiez, nech je jedno ake cerpadlo tam bude. Velmi to setri cerpadlo aj celu sustavu. Vypinanie cerpadla je po natlakovani nadoby a dosiahmuti tlaku aky mate nastaveny na spinaci. Natlakovanie je postupne, pomerne pomale a trva podla prietoko a objemu niekolko sekund. Bez nadoby tlak vybehne takmer okamzite hore, pretoze spinac reaguje okamzite, a cerpadlo je odpojene od zavlazovacej sustavy... vraj to nerobi dobre systemu. Moze sa stat ze pri tlakovom naraze vypne spinac priskoro, tlak hned klesne a zapne znovu... Vraj toto moze urobit opakovane... Par litrova nadoba staci aby tlmila tieto narazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 29.3.2010 9:49

Provozovat takovýto systém bez tlakové nádoby je nesmysl. Jak píšete, alespoň litrová nádoba je nutná. Mimoto u rotačního čerpadla jsou právě rozběhy největší žrout energie. Pro ponorné vibrační čerpadlo stačí jako vzdušník kus svislé hadice. Existují sice systémy se speciálním čerpadlem a frekvenčním měničem, ale astronomicky drahé a pro tento účel nevhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika