Čerpadlo na vydatné zalévání trávníku



host - 67.102 (?)
8.4.2020 0:48

dobrý den.Tlak sa stráca dlžkou hadice. čím dlahšia hadica, tým nižší tlak na konci. Z toho dovadu je kalové čerpadlo nepoužitelné-už samotné vyvíja pomerne nízky tlak a nie je určené na zavlažovanie s rozprašovačom. čo sa pretaženia týka, čerpadlo pretažené nebude, len bude mat menšie výtlačné množstvo.V tomto prípade najvačším škrtičom bude samotný rozprašovač. Rozhodne by som vyberal čerpadlo s tlakom 4 aviac barov, teda výtlačná výška od 40m. Výtlačné množstvo 30l/min Vám hravo prekoná i najmenšie čerpadlo-opat tu bude limitovat samotný rozprašovač. I samotné zredukovanie priemeru zmenší objem vody, no nemá taký extrémny vplyv, ako rozprašovač.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 211.66 (?), 6.4.2020 22:01, zobrazeno: 1157x

Dobrý den. Potřeboval bych poradit s výběrem čerpadla pro zalévání trávníku. Vodu chci čerpat z podzemní nádrže o hloubce 2,5 m kam mám svedené okapy.Jelikož jsem měl doma kalové ponorné čerpadlo tak jsem zkoušel zalévat s ním ale nejsem spokojený. S 20m hadicí 5/8" je to pomalé a když chci rozprašovat a hadici zmáčknu tak to nedá žádný tlak. 3/4" hadice by to trochu zlepšila ale nic moc a horší manipulace, takže bych chtěl max 5/8". Takže by to chtělo asi povrchové čerpadlo umístěné nad nádrží se cca 2,5m sáním. Samotné zalévání je už téměř na rovině. Potřeboval bych, aby to dalo s tou 20m hadicí 5/8"(16mm)  (ideálně i s 1/2") min.takových 30l/min (klidně i víc) i při zmáčknuté hadici při rozprašování.Nevím, jestli vybírat čerpadlo s výtlakem 35/40/45/nebo až50 m. A co to bude s čerpadlem dělat, když vývod 1" zredukuju na těch 5/8" popř.1/2". Nebude přeťížené? Děkuji za každou radu, která mi pomůže ve výběru.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.102 (?), 8.4.2020 0:48

dobrý den.Tlak sa stráca dlžkou hadice. čím dlahšia hadica, tým nižší tlak na konci. Z toho dovadu je kalové čerpadlo nepoužitelné-už samotné vyvíja pomerne nízky tlak a nie je určené na zavlažovanie s rozprašovačom. čo sa pretaženia týka, čerpadlo pretažené nebude, len bude mat menšie výtlačné množstvo.V tomto prípade najvačším škrtičom bude samotný rozprašovač. Rozhodne by som vyberal čerpadlo s tlakom 4 aviac barov, teda výtlačná výška od 40m. Výtlačné množstvo 30l/min Vám hravo prekoná i najmenšie čerpadlo-opat tu bude limitovat samotný rozprašovač. I samotné zredukovanie priemeru zmenší objem vody, no nemá taký extrémny vplyv, ako rozprašovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika