Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Poprosil bych o radu zda moje úvaha dáva smysl:

chtěl bych ze stávajících věcí zautomatiozovat zalévání zahrady - okrasná - keře, květiny, užitková - zeleninová zahrada a ovoce (trávníky nezalévám):

Co mám: 

AL-KO Hydrokontrola - tlakový spínač

Lowara sc 211 - Qmax = 75 l/min, Hmax = 84 m

Jímka na dešťovou vodu 6 000 l

Studna s vydatností 7l/min

Stávající rozvody pro manuální zalévání - tři samostatné větve z 32mm poliše každá 20-25m dlouhá.

Moje uvaha je plnit jímku na dešťovou vodu ze studny nějakým slabým čerpadlem - malyš a do jímky insalovat tu Lowaru. 

Zvažuji přidělat ještě jednu větev a na všechny pak napojit kapkovací hadice - cca 200m, když by ty kapkovače byly po 20cm a dávaly 1,6l tak to vychází na 26l/min.

Nerozumím těm tlakovým ztrátám atp. jde o to, zda to celé ta Lowara utáhne najednou nebo ty větve budu muset zapojovat postupně. Kdyby to šlo najednou tak by to samozřejmě bylo nejjednodušší řešení, čerpadlo bych spínal spínacími hodinami a nic víc bych nemusel řešit.

Pokud by to nejdnou nešlo tak jsem si našel časové spínače, kdy bych koupil dva á 1 200 kč a využil ten tlakový spínač pro čerpadlo co mám.  Polovinu času by běžely dvě větve a pak zbylé dvě. 

Uvažuji správně - nepřehlédl jsem něco?

Děkuji moc za pomoc

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika