Twist Off



host - 215.165 (?)
2.3.2011 15:09

Stejnou službu Vám poskytne "Otvírák omn.lahví-louskáč" (takhle je uvedený v některých e-shopech na internetu). Jsou to jakési kleště, které se dají nastavovat podle velikosti víčka, když se rukojeti mírně stisknou, tak víčko "odfoukne" a snadným pootočením se odšroubuje. Nechápu, proč tahle pomůcka není běžně v obchodech k dostání, na netu je od 135 do 250 kč plus poštovné, ale jsem přesvědčená, že nám, kteří hodně zavařujeme, se královsky vyplatí. Moje švagrová si tento otvírák před lety objednala přes nějaký katalog a jiný už nechce. Já jsem ho v obchodech neobjevila, až teď po dlouhém pátrání na netu. Nelitujte peněz, problém s otevíráním twist víček budete mít navždy vyřešen. Já si otvírák objednala včera a doufám, že ho konečně budu mít doma. Kdyby ta chytrá hlava, co tuhle vynikající pomůcku (nebo snad firma, co ji vyrábí) vymyslela jiný, přiléhavější název, z něhož by bylo patrné, k čemu kleště slouží, tak určitě už bude běžně v prodeji. A jako bonus s tím můžete louskat i ořechy.

Věra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 7.8.2010 23:17

Nedůvěryhodné je tvrzení, že se Vám nikdy žádná zavařenina nezkazila.To se prostě stane, i při správném postupu, sem tam každému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.135 (?), 8.8.2010 13:55

Nezavařuji třeba jahody po dešti, tam je riziko. V tom případě je raději mrazím.  Po zavaření každou sklenici položím bokem do dlaně a otáčením kontroluji, zda víčko neprosakuje. Pokud ano, uložím do chladničky k rychlé spotřebě. Jak tu píšou i jiní, stane se, že víčko nedoléhá. Sklenice plním 1 cm pod okraj. Veškeré marmelády, džemy, povidla aj. zavařuji. Nepoužívám systém - naplnit a obrátit dnem vzhůru. Posledních nejméně 10 let všechny zavařeniny zavařuji plně potopené, tak mám jistotu stejného zahřátí celého obsahu.  Každý má svůj postup zavařování a já tady vyjádřila svůj, s kterým jsem spokojená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.9 (?), 13.1.2011 20:45

Jedna drobná pomůcka když sklenice Twist off nejde otevřít. Stačí nasadit objímku používanou na hadice, s citem dotáhnout a pak jen otevřít. Zvládne to i slabá žena či vetchý důchodce. Pokud nejde víčko nadzdvihnout aby dovnitř vnikl vzduch je nutné prorazit malou dírku. Takové víčko už je stejně k ničemu.

Otvírák Twist off
Otvírák Twist off
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.165 (?), 2.3.2011 15:09

Stejnou službu Vám poskytne "Otvírák omn.lahví-louskáč" (takhle je uvedený v některých e-shopech na internetu). Jsou to jakési kleště, které se dají nastavovat podle velikosti víčka, když se rukojeti mírně stisknou, tak víčko "odfoukne" a snadným pootočením se odšroubuje. Nechápu, proč tahle pomůcka není běžně v obchodech k dostání, na netu je od 135 do 250 kč plus poštovné, ale jsem přesvědčená, že nám, kteří hodně zavařujeme, se královsky vyplatí. Moje švagrová si tento otvírák před lety objednala přes nějaký katalog a jiný už nechce. Já jsem ho v obchodech neobjevila, až teď po dlouhém pátrání na netu. Nelitujte peněz, problém s otevíráním twist víček budete mít navždy vyřešen. Já si otvírák objednala včera a doufám, že ho konečně budu mít doma. Kdyby ta chytrá hlava, co tuhle vynikající pomůcku (nebo snad firma, co ji vyrábí) vymyslela jiný, přiléhavější název, z něhož by bylo patrné, k čemu kleště slouží, tak určitě už bude běžně v prodeji. A jako bonus s tím můžete louskat i ořechy.

Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.75 (?), 2.3.2011 21:56

Víčka TWIST OFF otevírám tak, že sklenici držím v jedné ruce, dlaní druhé ruky oťukávám okraj víčka za současného otáčení sklenice. Po asi 20 rázech zkouším otevřít. Postup opakuji až do otevření. Je to trochu jako karate a ani to moc nebolí. Chlap něco vydrží.  Čas od času se nepovede dlaní, pak oťukávám prkýnkem, což je nevhodné, neboť dojde ku zhmoždění kraje víčka. I takové víčko příště použiju na zavařování, třeba okurek.Víčka menšího rozměru používám na kečup a je pravda, že když se poruší spodní izolační ochraná vrstva, že dojde ku korozi materiálu víčka. Úspěšnost sterilizace respektive evakuaci sklenice zkouším také, jak je uvedeno v některém předchozím příspěvku, poťukem nehtu na víčko. Vakuem napnuté víčko má skutečně poznatelně vyšší tón.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.3.2011 9:27

Při otvírání pevně držícího twistoffáckého víčka stačí mírně koncem tupého jídelního nože (nebo jiným podobným předmětem) nezdvihnout okraj víčka. Ve sklenici se zruší podtlak a víčko lze lehce povolit rukou.
  Úspěšnost sterilace lze ozřejmit poklepem na víčko (jako u omniovek), ale lze to i pohledem. Víčka mají uprostřed kruhový prolis, který se vlivem podtlaku vpáčí dolů. 
   Jinak dodnes používám 40 let staré sklenice od Vitakávy s uzávěry kombinujícími výhody omnia a twist off víček. Byly šroubovací, přitom hliníkové. Tedy nerezaví a  nedeformují se jim okraje. Kupodivu ani těsnění není steřelé. Jak to ti komunisti dělali, nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.120 (?), 30.3.2014 7:37

Nikdo z Vás se tady nezmínil o duralových sponách na obyč, tedy omnia víčka.Nic se nelisuje, jen se nasadí a po vychladnutí sejme a použije na další várku.Mám je desetiletí.Bohužel však jen na 0,7 litru.Na 0,33 jsem asi před 20 lety viděl v zemědělském muzeu v Kačině(zámek u Kutné Hory),ale v reálu jsem to nikdy nesehnal.Funguje to i na víčka průmyslově jednou lisovaná.Na kupovaná nová se to dá použít nesčíslněkrát, do doby, než to kyselé výpary naruší.Sladké kompoty víčka neznehodnocují.Takto zavařené se sklenice dají otevřít i nehty.J+Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 21.6.2015 22:00

Se starými OMNIA víčky mám téměř stoprocentní přisátí všech sklenic. Po zavaření kontroluji přisátí nehtem jak tady někdo radil. Na víčka TWIST OFF si nemohu stále zvyknout a tak je používáme na med a tam kde se nezavařují. Při zavařování se některé víčka nepřisají a já to považuji jako nezavařená i když se nemusí obsah zkazit. Pokud časem některé víčko odskočí, tak zavařeninu vyhodím. Je to většinou nedokonalou sterilizací. Systém Twist Off je nedokonalý systém i z hlediska otevírání a tak bych se přimlouval ho vyměnit za lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.58 (?), 18.3.2017 16:13

Doplňující dotaz:

po citlivém datažení objímky na hadice jde to Twist Off víčko na sklenici najednou otevřít? To jako s tou připevněnou objímkou na sobě? Nebo ta se má zase sundat?

Na jakém principu je ta vychytávka založena???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.83 (?), 10.8.2015 21:02
je chyba, ked pod sterilizacii ostali niektore srubovacie viecka vydute a niektore pruzia-pukaju? Sterilizoval som pretlak v malych flastickach. Plnene za horuca a hned uplne dotiahnute. Po sterilizacii som uz nedotahoval. pootvarat tie vydute a znova sterilizovat? Nechcem aby robota vysla nazmar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika