Zastanou vertikutační hrábě motorový vertikutátor?



host - 4.66 (?)
2.6.2007 12:16
Potřebuju poradit. Na jednom useku na zahrade jsem letos vysel novy travnik, uz je dvakrat poseceny ale neni husty to je jasne, mam to udelat tema vertikulacnima hrabema? Jak se to provadi?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 43.6 (?), 14.4.2007 23:16, zobrazeno: 19626x
Po vyškrabání nečistot z trávníku hráběmi jsem s jeho vzhledem docela spokojen, ovšem viděl jsem v televizi práci s motorovým vertikutátorem a přišlo mi, že jeho nože jsou ostřejší a dostanou se o dost hlouběji do půdy. Je ve výsledku nějaký podstatný rozdíl? Vzhledem k nevelké ploše mého trávníku se mi nezdá cena za koupi nebo pronájem vertikutátoru úměrná. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.65 (?), 15.4.2007 12:44
Pro malé travníkové plochy nemá vertikutátor význam...podle toho co rozumíte pod malými plochami...vertikutátor se může dostat hlouběji, to ovšem není význam a ani žádoucí...žádoucí je 2-4mm...nastavitelnou výšku máte na vertikutátorech proto aby jste ji mohl postupně snižovat při obrušování a opotřebování nožů.. S pozdravem Rudolf Učík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111), 2.6.2007 11:20
Na malý pozemek bohatě stačí vertikulační hrábě - tráva krásně zhoustla a zkvalitněla (už po jednom roce je to vidět), motorový není potřeba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.66 (?), 2.6.2007 12:16
Potřebuju poradit. Na jednom useku na zahrade jsem letos vysel novy travnik, uz je dvakrat poseceny ale neni husty to je jasne, mam to udelat tema vertikulacnima hrabema? Jak se to provadi?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 2.6.2007 13:28
Nie je dovod k vertikutácii - u čerstvého trávniku. Iba si vytrháte zasadenú trávu, pretože ešte nie je dostatočne prekorenená.
Vertikutátor - áno, ale tam a vtedy, keď to je indikované. Nie za každú cenu a všade.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika