Usychání konečků trávy



Stránky: 1,  2,  3   
host - 98.74 (?) 
20.5.2009 18:06, zobrazeno: 24663x

Dobrý den, prosím o radu. Po posekání trávníku nám začaly usychat konce trávy, trávník je ted takový šedy. Co s tím? A také prosím o radu  - stačí zavlažovat 1 x denně ráno, po dobu asi 10 min (autom závlaha)?

děkuji Simona

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 98.74 (?), 20.5.2009 18:15

Nabrousit sekačku.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 98.74 (?), 20.5.2009 19:39

Je to tak, máte tupý nůž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 21.5.2009 10:13

moze byt aj tym, ze je travnik husty a sekacka nestiha. Znizuju sa otacky a tym aj kvalita sekania. Stava sa to aj ked sa neseka dost casto a trava je prilis velka na vysku sekania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vacino - (35) - 232.59 (?), 21.5.2009 11:12

Taky mám ten problém i s vřetenovou sekačkou měsíc starou. Musím ji nechat seřídit a nabrousit. Mimichodem, pokud máte rotační sekačku, nepomůže podle mě ani nabroušení nože. Já mám Bosh rotak a ikdyž jsem koupil nový nůž, konce jsou roztřepené a tedy žloutnou a usychají.  Záleží jak máte hustý trávník, já sekám na krátko a trávník mám opravdu hodně hustý. Chtělo by to nějakou šikovnou radu, jak a kdy sekat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 21.5.2009 11:17

Ježkova očka , pane Vacku, vy máte ten Rotak? Napište mi prosím, jak je to s tím bočním hřebenem na trávu. Kolikrát jsem se tu v jiných tématech ptal, jak ten hřeben bere tu krajní trávu, jestli to k něčemu je. Zajímá mne hlavně kraj trávníku u záhonu...?

Jinak, abych nespamoval, nabroušení nože u sekačky by mělo pomoci. Nebruste celou sekačku, jak vám radili jiní, nůž by měl stačit 

A pokud jde o závlahu, tak lze těžko radit, zda 10 minut stačí či nikoliv. Určitá plocha trávníku potřebuje určité množství vody, většinou se udává na m2 plochy. Množství potřebné vody je samozřejmě ovlivňováno teplotou, požadavky travních druhů. výšky trávníku, typem půdy atd. Navíc nevím, jak moc vám to zalévá :-)

Obecně asi 10-15mm na m2 plochy 2x za týden (jiní uživatelé Vám to jistě napíší přesněji;mrkněte i do jiných diskuzí, které se věnují právě zavlažování či zadejte do vyhledávání klíčová slova). Je určitě lepší zavlažovat méně často a vydatněji, než každý den trochu. Protože při častém zalévání menším množství vody se voda nedostane tak hluboko a trávník bude hustěji kořenit při povrchu, což není žádoucí kvůli horkům, příjmu živin atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 21.5.2009 12:18

...vidite a vretenovka by toto vobec nemala robit! Mal by to byt ten najsetrnejsi typ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 21.5.2009 12:21

To máte úplnou pravdu, pane Juro, ale někomu občas zlobí - jak jsem se tu dočetl. Je to nejspíše špatným seřízením, snad se to panu Vackovi povede vyřešit. Jinak o té vřetenovce také vážně uvažuji, právě kvůli tomu dokonalému střihu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vacino - (35) - 232.59 (?), 21.5.2009 12:55

Koupil jsem si Brill, asi jsem měl smůlu na šmejd. Ten rotak, není špatný, ty boční zasřihávání funguje tak s poloviny, uplně k okraji to nevezme. Nejsou tam žádné malé nožíčky, které by to stříhaly, je to jen plast, ve kterém jsou malé otvory a vzduch od nože je nejspíš vženo dovnitř, kde je nůž z části ukrouhne... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 21.5.2009 13:31

Díky za informaci! Jinak vím jak ten boční hřeben vypadá, jen mě zajímalo, zda to funguje, a v případě, kdy pojedu podél okraje trávníku těsně u záhonu, zda to ten trávník všechen usekne, abych to nemusel dolaďovat? Normálně jsem totiž musel jet sekačkou přes kraj trávníku anadzvedávat ji...což často dopadlo špatně, oholil jsem kraj trávníku až na kost Hlavně kvůli tomu mne zajímá ta funkce hřebenů.

Snad se Vám to s tou vřetenovkou podaří napravit, jak jsem již psal jinde, uvažuji o tom modelu, co máte vy, tak jsem na to také zvědavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika