Travin a kompost



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.103 (?)
11.6.2022 22:27

tak na kompost, kterým budete hnojit záhony se zeleninou asi opravdu ne. Ale co si představujete pod pojmem ven z domu? To znamená kam, když je to prolité herbicidem? Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 236.1 (?), 11.6.2022 10:38

A co takhle trávu kompostovat a kompostem hnojit trávník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?), 11.6.2022 10:51

Presne to planujeme udelat(mame 4 plastove kompostery), vyhradit jeden na nasi toxickou travu👍🏻

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 11.6.2022 16:47

Já jsem taky dostal příkaz, abych ten jetelicek v trávě a různé listy jako jitrocel se podobající chemicky potlačil. Bofixem. To, že teď nesekáme aby postrik mohl působit je nutnost. Vše co posekam potom, půjde ven z domu. vám to taky doporučuji. Možná i dvě seče, aby byla jistota. Nebudu hlídat kam zrovna použiju případný kompost z toho vyrobeny. Je to těžké to uhlídat. Vy mate jak jsem četl od někoho kravský hnůj. Já zas konský. I tam jak už tu někdo píše muže být chemie. To bychom nemohli dělat nic.2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.103 (?), 11.6.2022 22:27

tak na kompost, kterým budete hnojit záhony se zeleninou asi opravdu ne. Ale co si představujete pod pojmem ven z domu? To znamená kam, když je to prolité herbicidem? Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 12.6.2022 6:17

Tak odvezu to do kontejneru, a dostane se to na kompostarnu. Tam se moje promile promichá z tunama trávy z městských parků, nadrcenou štepkou a dalšími odpady k tomu vhodnými. Podle zákona, každá obec takový servis má poskytovat. U nás se to max.využívá. Asi tak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 234.48 (?), 13.6.2022 7:45

Tak jsem napsala jednateli ZAFIDO s.r.o. a cituji:

Myslím, že to nebude tak dramatické, látky by měly být rychle rozložitelné (v rámci jednotek týdnu).

V pondělí to ještě prověřím u výrobce a dám vedět.

Jakmile budu vědet víc- písnu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 13.6.2022 11:06

Jak vidno zříti, obchodník vaří z vody. Přečtěte si bezpečnostní list, z kterého zjistíte, že přípravek můžete použít, jednou za dva roky. Ale stejně tam chybí řada dalších závažných údajů. Kompostovat doma, by to šlo, kdyby byla k dispozici, chemikálie, která by zajistila velmi krátký poločas rozpadu, bez vzniku dalších nebezpečných reziduí. Pěstitelé rajčat se pak diví, že jejich rajčata, mají pokroucené listy a špatně dozrávají. Jó, čím víc chemie, tím komplikovanější, jsou způsoby, jejich použití, což mimo skleník, či halu, způsobí řadu dalších jiných komplikací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 234.48 (?), 13.6.2022 11:57

Ano já vím :-), právě že o rajčata se me jedná... já jen čekám s čím pan jednatel přijde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 13.6.2022 15:08

Také jsem zvědav. Možná nabídne, nějaký speciální neutrlizátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.142 (?), 13.6.2022 17:27

Já nevím o co se tu pořád jedná. O vlastnostech Clopyralidu jsou na internetu bohaté zdroje, prodejce přece nebude nabízet nějaký neutralizátor který zcela jistě neexistuje, nehledě na to, že by to byla další chemie. Řešení je známé a víc není co zkoumat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika