Travin a kompost



host - 236.1 (?)
11.6.2022 10:38

A co takhle trávu kompostovat a kompostem hnojit trávník?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 236.1 (?), 11.6.2022 10:38

A co takhle trávu kompostovat a kompostem hnojit trávník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?), 11.6.2022 10:51

Presne to planujeme udelat(mame 4 plastove kompostery), vyhradit jeden na nasi toxickou travu👍🏻

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 11.6.2022 16:47

Já jsem taky dostal příkaz, abych ten jetelicek v trávě a různé listy jako jitrocel se podobající chemicky potlačil. Bofixem. To, že teď nesekáme aby postrik mohl působit je nutnost. Vše co posekam potom, půjde ven z domu. vám to taky doporučuji. Možná i dvě seče, aby byla jistota. Nebudu hlídat kam zrovna použiju případný kompost z toho vyrobeny. Je to těžké to uhlídat. Vy mate jak jsem četl od někoho kravský hnůj. Já zas konský. I tam jak už tu někdo píše muže být chemie. To bychom nemohli dělat nic.2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 11.6.2022 22:27

tak na kompost, kterým budete hnojit záhony se zeleninou asi opravdu ne. Ale co si představujete pod pojmem ven z domu? To znamená kam, když je to prolité herbicidem? Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 12.6.2022 6:17

Tak odvezu to do kontejneru, a dostane se to na kompostarnu. Tam se moje promile promichá z tunama trávy z městských parků, nadrcenou štepkou a dalšími odpady k tomu vhodnými. Podle zákona, každá obec takový servis má poskytovat. U nás se to max.využívá. Asi tak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 234.48 (?), 13.6.2022 7:45

Tak jsem napsala jednateli ZAFIDO s.r.o. a cituji:

Myslím, že to nebude tak dramatické, látky by měly být rychle rozložitelné (v rámci jednotek týdnu).

V pondělí to ještě prověřím u výrobce a dám vedět.

Jakmile budu vědet víc- písnu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 13.6.2022 11:06

Jak vidno zříti, obchodník vaří z vody. Přečtěte si bezpečnostní list, z kterého zjistíte, že přípravek můžete použít, jednou za dva roky. Ale stejně tam chybí řada dalších závažných údajů. Kompostovat doma, by to šlo, kdyby byla k dispozici, chemikálie, která by zajistila velmi krátký poločas rozpadu, bez vzniku dalších nebezpečných reziduí. Pěstitelé rajčat se pak diví, že jejich rajčata, mají pokroucené listy a špatně dozrávají. Jó, čím víc chemie, tím komplikovanější, jsou způsoby, jejich použití, což mimo skleník, či halu, způsobí řadu dalších jiných komplikací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 234.48 (?), 13.6.2022 11:57

Ano já vím :-), právě že o rajčata se me jedná... já jen čekám s čím pan jednatel přijde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 13.6.2022 15:08

Také jsem zvědav. Možná nabídne, nějaký speciální neutrlizátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 13.6.2022 17:27

Já nevím o co se tu pořád jedná. O vlastnostech Clopyralidu jsou na internetu bohaté zdroje, prodejce přece nebude nabízet nějaký neutralizátor který zcela jistě neexistuje, nehledě na to, že by to byla další chemie. Řešení je známé a víc není co zkoumat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika