Travin a kompost



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?) 
13.6.2022 19:02

Dobry den, ja jsem diskuzi zakladala. Jedna se o to, ze na strankach eshopu, na obalu NENI nikde uvedena informace, ze trava po hnojeni Travinem se nesmi kompostovat. O to se me jedna. Kdyby to bylo napsano, tak jako je to u Bofixu, na ktery jsem byl zde upozornena, ze obsahuje stejne toxickou katku, v zivote bych si ho nekoupila. Je to klamani zakaznika. Diskuzi jsem zalozila prt, abych varovala pripadne kupce. Dekuji 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?), 13.6.2022 19:04

Zde je reakce jednatele, bohuzel me text nejde prekopirovat, prt zasilam jako sken v priloze, jeste cekam na vyjadrenim Agro cs.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.142 (?), 14.6.2022 8:47

No a je vymalováno. Můžete odcouvat s kanónem a uklidit tábor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 234.4 (?), 14.6.2022 9:04

Ale kdepak:-D. Komunikuji se zástupcem AGRO a výrobcem. Oslovím Zemědělskou obchodní inspekci a ČOI.

Na Travínu musí být stejné varování jako na Bofixu, když obsahují stejnou učinnou látku.

Ale snad i tady si to lidi přečtou, rozhodím to ještě po více forech a když uchráním jednoho člověka od kompostování trávy s Travínem a následné použití na zelenině, zejména rajčatech, tak budu mít dobrý pocit;-) ;-) ;-)a to mi jde:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.10 (?), 14.6.2022 9:47

Alexxo, chápu vás a držím vám palce. Ale prodejce chce prodávat a ne upozorňovat na negativa svého výrobku. Tak to prostě chodí v obchodu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 14.6.2022 9:55

Pán těmi dvěma týdny stačícími na rozložení herbicidu a pouze teoretickou možností zaneřádění kompostu pěkně mlží. 

Němci varují zahrádkáře před použitím slamnatých hnojů neověřeného původu právě kvůli reziduím herbicidů na dvouděložné používaných při pěstování obilí. A obilí se opravdu nestříká proti plevelům dva týdny před sklizní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.10 (?), 14.6.2022 14:11

...a obilí se opravdu nestříká proti plevelům dva týdny před sklizní..myslím si, že nemáte pravdu, ke sjednocení dozrávání vegetujících odnoží obilnin a obilnin v podmáčených lokalitách nebo v blízkosti lesních porostů se používají přípravky na bázi glyfosátu, tedy herbicidy a zároveň se takto ničí nadzemní i podzemní části vytrvalých plevelů. Postřik se provádí v době, kdy vlhkost zrna klesne na 30% a zrno už je tak tvrdé, že nejde přepůlit (tedy v době těsně před sklizní). Nicméně je třeba dodat, že ne všechny plochy obilovin se takto ošetřují. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.6.2022 14:48
Některé plodiny (olejniny) se bez takzvaného "desíkování" herbicidy před sklizní neobejdou. Naštěstí se to u nás už nedělá čmeláky. Kolem plotu byla taková mez, každý rok jsem ji stříkal roundupep proti pýru výmladkům divokých malin a ostružin, které od plota zaplevelovaly pole. Poslední postřik loni na podzim. Letos došlo k odkopání té meze a hlína byla rozhrnuta do šírky cca 1 metru do pole. Máme tam zasazené letos brambory a v tom místě, kde došlo k rozhrnutí rostou dva řádky, které mají oproti ostatní bramborám poloviční velkost a na listech trochu chlorozu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 14.6.2022 18:11

...a obilí se opravdu nestříká proti plevelům dva týdny před sklizní..

Nepsala jsem nic o desikaci a totálním herbicidu, ale o postřicích obilovin (jednoděložných), proti dvouděložným plevelům.

Roundup (glyfosat) v Travinu zřejmě obsažen nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.6.2022 19:41
To já vím, že nepíšete o desíkaci, ale zde ve vlákně někde bylo, že se Roundup v půdě rozkládá a že je neškodný. Tak jsem jen chtěl přidat osobní zkušenost, že ten rozklad může trvat delší dobu... Té rozhrnuté hlíny nebylo tolik, aby sama o sobě ten růst ovlivnila, kdyby v ní nebyly zbytky Roudupu, ředěného podle návodu koncentrací pro zemědělskou půdu! Za normálních podmínek tam mohlo být sklizeno 100 kg brambor, za velmi dobrých vláhových podmínek i o nějaký ten půlpytel více. Jsem sám zvědavý jak to dopadne...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika