Plastové zatravňováky a trávník?



IVONA - (6) 
12.8.2007 20:02, zobrazeno: 24435x
Dobrý večer všem milovníkům trávníků. Kdo z vás má zkušenosti s trávníkem v zatravňovácích?? Máme plastové zatravňováky (pod kterými je cca 5-10cm hlíny a pod ní cca 30cm kamení). Má někdo z vás zkušenosti jak nejlépe pěstovat trávník?? Trávník je asi 2 roky starý, ale vždycky na jaře dlouho trvá než začne růst, v letě musíme každý den zalevat. Trápí mě jedna věc a to je prozvdušnování trávníku, jelikož na zatravňovácích není možné použít vertikulaci. Jak řešit tento problém.trávník roste velmi pomalu, hnojím pravidelně, zalévám taky, ale půda je težká, jílovitá, zkoušela jsem jí namícht s pískem, ale domnívám se, že trávník by potřeboval provzdušnit a vidlema ho nepropíchám... Děkuji všem za radu.
tráva v zatravňovácích
tráva v zatravňovácích
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 143.205 (?), 22.8.2007 13:29
Jenom laická rada ode mne je: zkusit pohodit celou plochu zahradnickým substrátem trávníkovým nebo jakýmkoli nebo kompostem, na jaře přisít semeno, zavlažit dle potřeby a určitě se dočkáte zahuštění.  S pozdravem JITA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.8.2007 13:41
Podle mě plastové zatravňováky neslouží k pěstování dokonalých travních koberců, nýbrž ke zpevnění povrchu trávníku v místech, kde by se jinak vyšlapal nebo vyjezdil. Občasná vertikutace, provdušnní a prokypření jsou potřebné a v plastových čtvercích obtížně proveditelné úkony.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.87 (?), 22.8.2007 14:51
Já myslím, že problém je v těch 30 cm kamení. Já takhle sázím suchomilné rostliny, dám 30 cm kamení, na to 5 cm hlíny a na to sázím třeba netřesky. Kamení působí jako drenáž, hlína se udržuje v suchu a mezi netřesky mi neroste plevel, protože má sucho a prostě plevel nemá podmínky pro růst.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.65 (?), 22.8.2007 22:00
Myslím že v plochách proložených zatravňovacími médii se výstavního trávníku nedočkáte...Řekl bych asi: buďte ráda za trávník jaký máte. Ono ne že by to nešlo, ale asi by to byla taková práce, že byste asi nemohla dělat nic jiného, jen se starat o trávník...Rudolf Učík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
IVONA - (6), 24.8.2007 14:05
Velice všem děkuji za rady, na podzim zkusím pohodit zahradnický substrát a uvidíme co to udělá. Jen tak se skutečně nevzdám. Přeji krásný den a děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.130 (?), 25.8.2007 15:37
Problém je v tom, že se kámen pod hlínou chová jako drenáž (jak už je výše napsáno). Přesně takovýto problém jsem řešil u sebe. Měl jsem betonové zatravnovací tvárnice 60x40x10 cm. Pořád se mi neuchytávala tráva,a to jsem hnojil, zaléval, přisíval. Nakonec jsem to vykopal ven a zadláždil zámkovou dlažbou. Luiss.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika