Organické hnojivo na trávník



Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?)
5.8.2009 16:38

Vlákno o "mulčování" zahradního trávníku jsem tu založil - jeho využití u intenzivního trávníku se ukazuje jako problematické, jak vypovídají příspěvky dalších uživatelů.

Přírodní step je rovnovážný ekosystém fungující bez lidských zásahů. Nyní zkuste nezasahovat do plochy Vaší zahrady třeba pouze jednu sezónu, pak mi řekněte, zda se Vám výsledný vzhled zamlouvá... a zda se vůbec můžete bez nesnází dostat na druhou stranu zahrady:-)

Jistě chápu, že čím více budu chtít mít vzhled trávníku pod kontrolou, tím více zásahů si to vyžádá. Každý ať zvolí dle vlastních představ tak, aby mu zahrada dělala radost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 243.20 (?), 5.8.2009 13:22
Nejlepším organickým hnojivem pro trávník je ponechat tam jemně posekanou trávu. Dodá přesně ty živiny, které bychom posekáním odstranili. Je absurdní, jak zběsile trávníky sekáme, posečenou trávu likvidujeme jako "odpad" (někteří dokonce v pytlích do kontejnerů!), abychom následně trávník hnojili a dodávali mu odebrané živiny. "Trávníky" v přírodních stepích fungují bez dodávky hnojiv desítky tisíc let, horské louky (sečené maximálně dvakrát do roka a zásobované minimálním množstvím živin z podzemní vody) fungují stovky let. Opravdu potřebujeme z půdy kolem našeho domu během roku "vymlátit" pravý "kanadský trávník"? Proč? Stojí nám ta námaha a peníze za to?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.145 (?), 5.8.2009 13:50

- v přírodních stepích trávu nikdo neseká, je spásána a dostává oranické hnojivo od zvířat.

- "je zásobena živinamy ze spodní vody"...No teda nevím, ale myslel jsem, že podzemní voda je více méně chudá na dusík. Právě sloučeniny dusíku padají když prší rozpuštěné ve vodě. Nevím přesně jaké, ale tipl bych to na kys dusičnou apod

- stepi jsou přirozeně obnovovány častými požáry, nelze přirovnávat k domácímu trávníku, tam si ohýnek nezapálím aby vypálil plsť

- o mulčování je tady toho popsáno mnoho, zda ano či ne to si musí dotyčný rozhodnout sám

Osobně mám několik ha louk, kde sekám 2 x ročně, ale doma se mi líbí pěkný pěstěný trávník, Mimochodem toto téma bylo založeno proto, aby dotyčny zjistil, jak se vyhnout minerálním hnojivům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 5.8.2009 16:38

Vlákno o "mulčování" zahradního trávníku jsem tu založil - jeho využití u intenzivního trávníku se ukazuje jako problematické, jak vypovídají příspěvky dalších uživatelů.

Přírodní step je rovnovážný ekosystém fungující bez lidských zásahů. Nyní zkuste nezasahovat do plochy Vaší zahrady třeba pouze jednu sezónu, pak mi řekněte, zda se Vám výsledný vzhled zamlouvá... a zda se vůbec můžete bez nesnází dostat na druhou stranu zahrady:-)

Jistě chápu, že čím více budu chtít mít vzhled trávníku pod kontrolou, tím více zásahů si to vyžádá. Každý ať zvolí dle vlastních představ tak, aby mu zahrada dělala radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika