Kvalita trávniku



SlavekPavlik - (44) - 250.3 (?)
16.6.2011 9:33

Čím to sekáte? Máte nabroušené nože? Na druhé fotce jsou konce stébel hrozně roztřepené.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
cmelo - (8) - 201.211 (?), 16.6.2011 6:48, zobrazeno: 7134x

celkovo sa mi zdá trávnik, že mu niečo chýba, je tam dosť suchej trávy, prosím o radu čo s tým...





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
SlavekPavlik - (44) - 250.3 (?), 16.6.2011 9:33

Čím to sekáte? Máte nabroušené nože? Na druhé fotce jsou konce stébel hrozně roztřepené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 16.6.2011 9:46
Tím to nebude, to spíš tyto dvě příčiny: nedostatečna vertikutace v jedne s fotek je videt ve spod sucha stará tráva a tím pádem meně vzduchu a nebo přehnojeni..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
cmelo - (8) - 201.211 (?), 16.6.2011 12:14

nože som dal nabrúsiť uvidíme, a trávnik je 2 mesiace položený jedine žeby to prehnojenie, som to hnojil multigreenom s vozíkom Gardena a po tom hnojení mi zostali miestami takého flaky, vozík som už vyhodil viac ho nechcem ani vidieť... a som sa rozhodol hnojiť len tekutým krystalom.

Kosí sa 1-2x týždenne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 114.203 (?), 16.6.2011 14:45

tak vypadá i můj trávník založený na podzim, kdy byl krásně hustý, zelený..

ted je jak na foto předešlé..,na jaře jsem to vyhrabal, pohnojil,seču vřetenovkou...

a zalévám závlahou denně cca 20 min..,

také nevím co s tím?..

hnojivo bylo aplikováno rozhozem(Lovogreen, dlouhodobé)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.235 (?), 24.6.2011 22:40

Určitě to chce ostřejší nůž Vaší sekačky.

Možná by chtělo jednou za čas, když se v následujících dnech nečekají vedra, snížit výšku sečení.A myslím si, že by se měli použít občas hrábě (ne vertikulátor, ten jen na jaře a před zimou).A hrabat, když je tráva vlhká, zarosená.(né mokrá po dešti).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 16.7.2011 12:55

Asi vám můj komentář bude připadat laický (taky je) - ale jak to čtu, připadá mi, že toho hnojení je nějak až zbytečně moc. Nechala bych ho, až když by byl problém. Je to jako by do sebe člověk sypal haldy multivitamínů... nebo tak něco.

Ale to je jen můj názor, vyhovuje mi přirozenější pěstování. Vždycky to nejde, ale pro mne čím míň (sajrajtů), tím líp. :-)

Já bych vyhrabala tu suchou trávu a nechala to chvíli být (jen sekat a zalívat, pokud je sucho), ať tráva dělá, co umí. Píšete, že je trávník dva měsíce starý, takže je ještě mlaďounký a za další dva měsíce to bude vypadat úplně jinak.

Ať se daří! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 16.7.2011 20:42

Dobrý večer. Mluvíte mi přímo z duše. Jsem taky pro NORMÁLNÍ pěstování, sekání a hrabání trávniku. Proč to dělat jednoduše, když to jde dělat draze a složitě. Dejte trávě přirozenou volnost a čas. Ona se usadí, prokoření, zmohutní a potom ji můžete frézovat na daný rozměr. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika