Jetel, včely, děti, pes



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
26.2.2014 12:41

Možná pozděj i nějaký dusík, aby se jetel zase nerozšířil.

Dusíkem jetel nezahlušíte. Pouze pohnojíte i ostatní nrostliny (trávu), takže jetel, který jinak umí využít i dusík ze vzduchu, nebude zvýhodněný jako na chudé půdě.. Není to tak úplně přesné, protože dusík, který vážou bakterié na jetelových kořínkách, umí částečně využít i tráva. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 26.2.2014 13:04

Ano, rozumím a přesně o to mi jde. Dát lepší podmínky trávě a potlačit jetel. Pokud tam nějaký zbude, ale nebude už tolik kvést, stačí mi to.

Já nemám problém s nějakou včelkou na jeteli, ale když ten kus trávníku bzučí a hýbe se včelama, tak to už je prostě moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 26.2.2014 15:55

Dříve bývalo travní semeno i s jetelem ve směsi, nebo se koupilo samotné semeno jetele a prsklo se jen tak do trávníku, aby to bylo hezčí. Od té doby ho tam máme. Ale to nebyl až tak okrasný trávník. Sekalo se králíkům a slepicím. Když je extrémě suché léto, tak zelený je jen ten jetel a je vidět, kde je všude rozlezlý. Já bych zkusil ten Bofix. Lokálně, jen ty ostrůvky. A uvidíte. Nebo kolem bazénu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 6.8.2014 12:01

Pokud by někoho zajímalo, jak to dopadlo, tak jsem na jaře pohnojil kompostem, v červnu ještě trochou močoviny a zvýšil jsem výšku sečení i interval sečení. Jetel samozřejmě nezmizel, ale už se tolik neprosazuje, tráva je hustší a jetel už ani tolik nekvete. Včely na jeteli ještě semtam vídám, ale už to není taková kalamita jako loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika